Bezpieczeństwo międzynarodowe i kryzys klimatyczny (PL-EN)

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    I stopnia (licencjackie)
  2. Tryb studiów:

    stacjonarne

    (zobacz także: niestacjonarne)

  3. Język wykładowy:
    polski i angielski
    studia dwujęzyczne
  4. Czas trwania studiów:
    3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

Kryzys klimatyczny stanowi jedno z największych wyzwań współczesnego świata, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo międzynarodowe. Zmiany klimatu to nie tylko cieplejsze dni, ale lata pełne konfliktów, migracji, zwiększonego ubóstwa i nierówności na świecie.

Niektórzy ignorują wpływ kryzysu klimatycznego, Ty dzięki Collegium Civitas będziesz skutecznie reagować na zmieniające się warunki.

Nauczymy Cię nie tylko kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego, ale przede wszystkim umiejętności przygotowania strategii, rekomendacji i rozwiązań, koniecznych do reagowania na globalne zagrożenia. Przygotuj się do tych zmian, których już doświadczamy i tych, które dopiero mogą nadejść.

Jak to osiągniesz?
1
Zdobędziesz kompleksową wiedzę o najważniejszych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem klimatycznym, od polityki klimatycznej UE, przez bezpieczeństwo energetyczne, po analizę ryzyk dla obszarów szczególnie wrażliwych.

2
Nauczysz się korzystać z zaawansowanych narzędzi analitycznych, takich jak program SPSS. Będziesz studiować interdyscyplinarnie, łącząc takie obszary jak nauki polityczne, ekologię, ekonomię i zarządzanie ryzykiem. Pozwoli to na efektywne analizowanie danych i prognozowanie trendów.

3
Będziesz mieć bezpośredni kontakt z wybitnymi specjalistkami/specjalistami w dziedzinie stosunków międzynarodowych, ekonomii i dyplomacji. Zapewni Ci to praktyczną wiedzę, opartą na realnych doświadczeniach i będzie bezcennym źródłem inspiracji.

4
Dzięki licznym warsztatom i projektom zdobędziesz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci z sukcesem działać w różnorodnych środowiskach zawodowych. Praktyki w firmach i fundacjach związanych z sektorem energetycznym lub bezpieczeństwem klimatycznym poszerzą Twoje doświadczenie zawodowe.

5
Specjalność przygotowuje do pracy w różnorodnych sektorach – od biznesu, przez administrację publiczną, po organizacje pozarządowe. Wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów otwierają drzwi do kariery zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, w obszarach bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem klimatycznym i międzynarodowym.

 

Twoje korzyści finansowe

  • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

 

Co po studiach?

  • Administracja rządowa
  • Instytucje Unii Europejskiej
  • Jednostki samorządu terytorialnego
  • Firmy energetyczne
  • Firmy działające w sektorze OZE
  • Spółki związane z przemysłem energochłonnym
  • NGO

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).