Cyberbezpieczeństwo

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne

    w r. ak. 2023/24 zajęcia online

  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    październik 2023 r.

Cyberprzestrzeń jest coraz istotniejszym polem działania państw, korporacji i organizacji w XXI w. Znaczenie tego obszaru rośnie wraz z upowszechnianiem rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, szczególnie znaczenie wiedzy o możliwościach nowych technologii i sposobach zapewnienia ich bezpieczeństwa. Wykorzystywanie atutów cyfrowego otoczenia dla realizowania celów w obszarze bezpieczeństwa, a także realizowanie efektywnej strategii komunikacyjnej w cyfrowym otoczeniu informacyjnym to ważne obszary wsparcia – ale też potencjalnych zagrożeń dla współczesnych państw i podmiotów sektora prywatnego.
 
W jaki sposób planować i realizować polityki i strategie w cyberprzestrzeni? Jak identyfikować zagrożenia i jak im przeciwdziałać? Na studiach podyplomowych Cyberbezpieczeństwo nauczysz się zapewniać bezpieczne funkcjonowanie w cyfrowym otoczeniu.
 
Dowiesz się, jakie najważniejsze regulacje obowiązują w tym obszarze. Poznasz narzędzia zarządzania ryzykiem i identyfikowania go. Nauczysz się podstaw działania w obszarze bezpiecznego procesu projektowania i wdrażania oprogramowania.

Twoje 4 kroki do zarządzania cyberbezpieczeństwem w firmie
1
Poznaj aktualne zagadnienia
Omówimy m.in. zagadnienie cyberbezpieczeństwa jako nowego obszaru bezpieczeństwa, problemy i wyzwania jakie stoją przed informatyką śledczą, analizę informacji oraz danych przy wykorzystaniu narzędzi Business Intelligence i Big Data, a także kwestie związane z ochroną danych osobowych.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania bezpieczeństwem organizacji w środowisku cyfrowym, analizy ryzyka i prognozowania zagrożeń oraz projektowania i implementowania procedur bezpieczeństwa. Dowiesz się, jak dbać o wizerunek w sieci.
3
Ucz się od praktyków
Program studiów został przygotowany przez praktyków, którzy zajmują się różnymi aspektami cyberbezpieczeństwa w swojej codziennej pracy. Dzięki temu masz gwarancję, że uwzględnią kompetencje, które rzeczywiście są wykorzystywane w branży. Będziesz uczyć się od ekspertów w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo teleinformatyczne, informatyka śledcza, walka informacyjna, analiza informacji, zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem, zwalczanie międzynarodowego terroryzmu, prawo.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają w dużej mierze charakter praktyczny. Będziesz m.in. omawiać studia przypadków, dzięki którym lepiej poznasz zagrożenia dla bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz dowiesz się, jakimi metodami je analizować i jak im przeciwdziałać. Jednym z Twoich zadań będzie także przygotowanie projektu polityki cyberbezpieczeństwa w firmie lub instytucji.

 

Atuty:

  • zostaniesz kompleksowo przygotowany do zarządzania cyberbezpieczeństwem w firmie
    – poznasz szerokie spektrum zagadnień: od strategii i regulacji prawnych po zapewnienie bezpieczeństwa w procesie projektowania i wdrażania oprogramowania;
  • poznasz liczne narzędzia i standardy w obszarze cyberbezpieczeństwa:
    • ISO 27000 / 24762 / 22301, NIST;
    • CISA, CISSP, RESILIA, CEH;
    • CoBIT Risk Framework, ISO 27005.
  • studia są realizowane we współpracy z firmami Resilia, One Trust, Bird&Bird i ekspertami-praktykami – zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które rzeczywiście wykorzystasz w pracy;
  • studia zostały opracowane według najlepszych międzynarodowych wzorców – program opiera się na rozwiązaniach i metodach stosowanych w edukacji na rzecz cyberbezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii i USA.

 

 

Do kogo są kierowane studia:

  • pracowników jednostek administracji publicznej;
  • pracowników sektora prywatnego, zwłaszcza działów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacyjne i teleinformatyczne organizacji;
  • analityków zagrożeń dla bezpieczeństwa organizacji.

 


 

Partnerzy

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).