Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga

Udostępnij strone

Zajęcia prowadzi Kierownik studiów wraz z zespołem certyfikowanych przez The Center For Nonviolent Communication trenerek Porozumienia bez Przemocy www.cnvc.org.

Są to praktycy, którzy od  wielu lat stosują komunikację opartą na empatii współpracując z biznesem, organizacjami pozarządowymi oraz pracując z osobami indywidualnymi. Aktywnie działają na rzecz promowania Porozumienia bez Przemocy w szkołach, w międzynarodowych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach i relacjach rodzinnych. Stale rozwijają swoje kompetencje z zakresu Porozumienia bez Przemocy. Uczyli się od Marshalla Rosenberga i Nady Ignatovic, a na bieżąco doskonalą swoją wiedzę, ucząc się od czołowych polskich i zagranicznych trenerów, m.in. Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Kaya Runga, Evy Rambala, Liv Larsson, Ian Patey.

KIEROWNIK STUDIÓW:

Kaja Kozłowska – integruje w swojej pracy podejścia komunikacyjne wspierające rozwój postaw i umiejętności. Sympatyczka i praktyczka komunikacji empatycznej, akredytowana coach MCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partnerka Zarządzająca w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych. Jako coach prowadzi sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych, wspierając rozwój postawy lidera. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako twórczyni programów i wykładowczyni studiów podyplomowych. Prowadzi Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”.

 

Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC (2014 r.), mediatorka NVC, coachka ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing, certyfikowana trenerka Process Communication Model®.
NVC zajmuje się od 2009 roku. Specjalizuje się we wdrażaniu jakościowej komunikacji w zespołach, kultury informacji zwrotnej oraz rozwiązywaniu konfliktów z uważnością na potrzeby wszystkich stron.
Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje. Posiada ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak i z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy liderom w tworzeniu zaangażowanych i współpracujących zespołów, rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie oraz dialog.
Jest współtwórczynią autorskiej szkoły: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii. Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której współtworzy m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”.
Jest współautorką wielu publikacji z zakresu NVC, na przykład: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”,„Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej”, „Alfabet empatii”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” i inne.

 

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN:. 

Agnieszka Rzewuska-Paca – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC) od 2014 r., asesorka wspierająca kandydatów w procesie międzynarodowej certyfikacji NVC – od 2022 r., psycholog i coach. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jako trenerkę pasjonuje ją wspieranie sprawczości i mocy osobistej. Zajmuje się tzw. „trudnymi emocjami” – takimi jak: złość, wstyd, poczucie winy czy lęk. Łączy pracę ze słowami oraz ciałem w ramach NVC w ruchu, co pogłębia i przyspiesza zrozumienie NVC. Szczególną uwagę zwraca na struktury, w ramach których funkcjonujemy – ich wpływ na nasze relacje ze sobą i innymi oraz to jak możemy je kształtować by lepiej nam służyły. Wnosi też NVC do edukacji. Od 2014 r. jest związana z Przedszkolem i Żłobkiem NVC „Zielona Wieża”. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz współtworzy program SchoolOfLife.pl, wspierający młodych ludzi w odkryciu swoich darów i tworzeniu drogi życiowej w zgodzie ze sobą.

Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, facylitatorka, coach.
Porozumieniem Bez Przemocy (PBP)/Nonviolent Communication (NVC) dzieli się od 2009 r. W 2014 r. otrzymała międzynarodową ceryfikację trenerską od CNVC.
Współpracuje z różnymi środowiskami: firmy, edukacja, rodzina, stowarszyszenia, osoby indywidualne.
Prowadząc warsztaty, mediacje oraz coachingi szuka wraz z Klientkami i Klientami unikalnego poczucia bycia w harmonii z sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych.
Pracując z osobami indywidualnymi, korzysta z podejścia coachingowego, PbP jak i Systemu Wewnętrznej Rodziny/Internal Family System. Współpracując z grupami, sięga dodatkowo po podejścia takie jak: socjokracja i Uzgodnienia Systemowe/Systemic Consensing.
Rozwija wiedzę i doświadczenie z zakresu pracy z ciałem. Obecnie szkoli się w zakresie Movement Medicine.
Pracuje w trzech językach: polski, francuski i angielski.
Z wykształcenia jest dziennikarką i kulturoznawczynią. Na studia te zaprowadziła ją ciekawość innych ludzi i upodobania do zadawania pytań, dociekań, szukania szerokich odpowiedzi.

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa