Wiedza o winie. (Studia w systemie e-learningu)

KIEROWNIK STUDIÓW

Michał Bardel, dyrektor Centrum Studiów nad Winem Collegium Civitas, doktor nauk humanistycznych, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, juror Mundus Vini i innych międzynarodowych konkursów winiarskich, autor kilkudziesięciu artykułów i publikacji specjalistycznych o winie, autor książek Zbrodnia i wina, Korek czy zakrętka oraz współautor dwóch tomów Wiedzy o winie i Winnych osobliwości.

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN.:

Zajęcia prowadzą pracownicy naukowi Centrum Studiów nad Winem Collegium Civitas, Collegium Medicum UJ, Polskiej Akademii Nauk, Court of Master Sommeliers oraz specjaliści w zakresie enologii, członkowie Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, zawodowi sommelierzy, instruktorzy Wine & Spirits Education Trust, sędziowie międzynarodowych konkursów winiarskich oraz redaktorzy magazynu „Czas Wina”.

prof. Marek Bieńczyk – pisarz, historyk literatury, tłumacz, eseista, laureat nagrody Nike 2013 roku, członek Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, wybitny znawca wina i kultury francuskiej, członek International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers, stały winiarski felietonista magazynu „Forbes”, współautor przewodnika Wina Europy oraz Kronik wina.

prof. Grzegorz Gajos WSET Dipl. – kardiolog, adiunkt Kliniki Choroby Wieńcowej CM UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, autor wielu publikacji dot. wpływu wina na ludzkie zdrowie, stały współpracownik magazynu „Czas Wina”. Z-ca Redaktora Naczelnego Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej.

red. Wojciech Giebuta – dyrektor wykonawczy w firmie Wine Service, redaktor działu Kulinaria w magazynie „Czas Wina”, autor kilkudziesięciu artykułów o winie, od kilkunastu lat prowadzi szkolenia z wiedzy o winie i sztuki sommelierskiej w Grupie Dom Wina w Krakowie, sędzia w międzynarodowych konkursach winiarskich.

Monika Bielka-Vescovi WSET Dipl. – sommelierka (International Sommelier Guid) i instruktorka WSET w Londynie, b. menedżerka w restauracjach w Memphis, Kolorado, Tennessee, b. prezeska d/s zaopatrzenia międzynarodowej grupy Six Senses Resort & Spa. Założycielka Szkoły Sommelierów w Krakowie, jurorka w konkursach winiarskich, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Artur Boruta – dyrektor zarządzający Domu Wina – jednego z największych polskich importerów win, dziennikarz działu Wino w magazynie „Czas Wina”, pilot wycieczek enoturystycznych.

Łukasz Wojnarowicz WSET Dipl. – historyk, archeolog, pracownik naukowy UW, współpracownik magazynu „Czas Wina” i autor kilkunastu artykułów o historii wina i winiarstwa. Uczestnik studiów w The Institut of Masters of Wine.

Paweł Gąsiorek – właściciel Grupy Dom Wina, wydawca i felietonista magazynu „Czas Wina”, ekspert na rynku winiarskim, sędzia międzynarodowych konkursów winiarskich.

REKRUTACJA ONLINE

email: rekrutacja@civitas.edu.pl