Wyjazd badawczy Katarzyny Skiert-Andrzejuk do Stanów Zjednoczonych

07.03.2024

W lutym nasza wykładowczyni i badaczka Katarzyna Skiert-Andrzejuk odwiedziła Stany Zjednoczone, aby prowadzić badania w ramach projektu „Dyplomacja środowiskowa jako instrument siły miękkiej: Chiny i Inicjatywa Pasa i Szlaku”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt jest realizowany w Collegium Civitas od 2021 roku pod kierownictwem dr Agnieszki Nitzy-Makowskiej.

Katarzyna Skiert-Andrzejuk w trakcie swojego wyjazdu badawczego odwiedziła Wilson Center, Center for Strategic and International Studies (CSIS) oraz Elliott School of International Affairs (The George Washington University) w Waszyngtonie a także Uniwersytet Stanforda w Kalifornii, gdzie spotkała się z naukowcami i ekspertami, z którymi rozmawiała na temat chińskiej dyplomacji środowiskowej oraz wpływu tej dyplomacji na sytuację geopolityczną Azji Centralnej w ramach kreowanej przez Chiny Inicjatywy Pasa i Szlaku.

Więcej o projekcie
————————
Projekt „Dyplomacja środowiskowa jako instrument siły miękkiej: Chiny i Inicjatywa Pasa i Szlaku” jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu SONATA.