Kierownikami studiów są Bartosz Wilk i dr Paulina Piasecka
Zajęcia prowadzą:
- Bartosz Wilk – Wiceprezes Zarządu Polimex Infrastruktura sp. z o.o., Wicedyrektor Biuro Innowacji i Rozwoju Polimex Mostostal, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polimex Energo. Doświadczony menadżer od lat związany z sektorem budownictwa. Szczególnym obszarem jego wiedzy i doświadczenia są organizacja, restrukturyzacja, prowadzenie i zarządzanie przedsiębiorstwem. Jest praktykiem w zarządzaniu projektami, sprzedażą, prowadzeniu negocjacji, windykacji, a przede wszystkim w obszarze współpracy z zagranicznymi partnerami. Bezpośrednio przed dołączeniem do Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal pełnił funkcję Menadżera Generalnego w Züblin Ground Engineering LLC Dubai, spółce z Grupy STRABAG. W okresie swojej pracy w Grupie STRABAG, zajmował się także zarządzaniem i restrukturyzacjami w oddziałach spółki w Danii, Krajach Zatoki Perskiej i Kanadzie.
- Dr Paulina Piasecka – Doktorka nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, specjalistka w obszarze wojny hybrydowej, terroryzmu międzynarodowego i walki informacyjnej. Dyrektorka Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, zastępczyni Dyrektora Ośrodka Analizy Informacji CC. Pracowała w Wydziale ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA w charakterze głównego specjalisty. Pełniła także funkcję naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Pozamilitarnego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Stypendystka rządu Stanów Zjednoczonych w ramach programu International Visitor Leadership w obszarze cyberbezpieczeństwa, absolwentka kursu “Comprehensive Security Responses to Terrorism” (Asia – Pacific Center for Security Studies, USA).
- Karolina Hytrek-Prosiecka – dziennikarka ekonomiczną, przez ponad 10 lat była związana z telewizją TVN CNBC i TVN24. Współtworzyła i prowadziła tam programy poświęcone gospodarce i sprawom międzynarodowym. Regularnie przygotowywała także materiały do głównego wydania „Faktów” TVN. Pełniła funkcję eksperta w wydziale prasowym departamentu komunikacji Ministerstwa Aktywów Państwowych. Zajmuje się doradztwem strategicznym w zakresie zarządzania informacją. Półtora roku była dyrektorką ds. komunikacji w spółce Ekstraklasa. Po odejściu z niej przez ponad trzy lata zarządzała redakcją serwisu Politykazdrowotna.com. Jest również komentatorką polityczno-ekonomiczną, trenerką komunikacji i współgościnią podcastu poświęconego relacjom mediów z branżą PR.
- Jakub Stypuła – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, certyfikowany Project Managerem, trener, uczestnik studiów podyplomowych i magisterskich z zakresu zarządzania projektami (SGH) i zarządzania w biznesie międzynarodowym (VISTULA). Od lat specjalizuje się w zarządzaniu inwestycjami w branży energetycznej i budowlanej. Jest ekspertem od zagadnień organizacyjnych, kosztowych, formalnoprawnych i środowiskowych oraz światowych metodyk zarządzania projektami. Członek rad nadzorczych spółek kolejowych (TORPOL, EIFFAGE KOLEJE), wdrażał systemy zarządzania projektami i portfelami projektów w największych polskich przedsiębiorstwach energetycznych (GAZ-SYSTEM, PSE), przez 6 lat pełnił funkcje dyrektora ds. inwestycji w GAZ-SYSTEM, gdzie odpowiadał z sukcesem za 4,5 miliardowy program budowy 1500 km sieci przesyłu gazu oraz stworzenie pierwszego w Polsce systemu dostaw inwestorskich rur i armatury. Jako Dyrektor Projektu w firmie PORR S.A. Oddział Energetyki budował gazociąg wysokiego ciśnienia DN 1000 8,4MPa Tworóg – Tworzeń. Uczestniczył jako Kierownik Projektu w realizacji projektu modernizacji ciepłowni Kortowo w Olsztynie, posiada doświadczenie w pracy w terenie, bezpośrednio w biurze budowy. Kierował zespołami konsultantów podczas wdrożeń systemów realizacji projektów czy nowych modeli realizacji inwestycji. Negocjował umowy i reprezentował wykonawców przed KIO, brał udział w projektach dotyczących postępowań przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie.
- Dr Tomasz Serafin – członek rady programowej Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, ekspert w zakresie prewencji zagrożeń, redaktor naczelny czasopisma „Ochrona Mienia i Informacji”, współautor książek „Otwarte źródła informacji w działalności wywiadowczej” i „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa”.