Kierownikiem studiów jest Agata Dąbrowska-Podczaska
Zajęcia prowadzą:
Dr hab. n. o zdr. Grzegorz Juszczyk – ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego. Od 2003 roku jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracował z Medicover i Grupą LUX MED, gdzie z pracodawcami planował i wdrażał działania prozdrowotne w miejscu pracy. We wrześniu 2017 r. został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, którego misją jest kształtowanie i wspieranie systemu zdrowia publicznego w Polsce. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu oryginalnych prac naukowych. W swoim dotychczasowym dorobku naukowym uwagę skupiał na ocenie stanu zdrowia i działaniach profilaktycznych, kierowanych do osób w wieku produkcyjnym.
Lek. Dorota Kalwajt – pediatra ze specjalizacją rehabilitacji medycznej. Pogromczyni stresu w ciele, jedyna instruktorka neurokinezjologii w Polsce, założycielka Akademii Kinezjologii. Od ponad 20 lat zafascynowana medycyną holistyczną. Na kursach na całym świecie stale zgłębia wiedzę na temat wpływu przeżyć i emocji na nasze zdrowie, aby dzielić się najnowszymi technikami kinezjologicznymi z kursantami Akademii. Wierzy, że my sami mamy ogromny wpływ na nasze zdrowie i uczy tego innych. I przede wszystkim… kocha to, co robi! Jest jedyną osobą w Polsce posiadającą wiedzę i certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia wszystkich 4 stopni kursu Dotyku dla zdrowia oraz jedyną instruktorką Brain Formatting, Physiology Formatting i wielu innych metod neuroenergetycznej kinezjologii.
Mgr farmacji Marta Mieloszyk – Pawelec ekspertka w zakresie mikroodżywiania, absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu i kierunku mikroodżywianie na Wydziale Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Bourgogne w Dijon. Ukończyła kursy z zakresu medycyny stylu życia na Harvard Medical School. Autorka książek „Żyj 120 lat! Czyli moc mikroodżywiania”, „ Bądź najzdrowszą wersją siebie czyli mikroodżywianie w praktyce”, „Do schrupania! Jedz według zasad mikroodżywiania”. Na co dzień pracuje w centrum medycznym Lifestylemed, gdzie tworzy indywidualne programy zdrowotne i urodowe dla pacjentów kliniki.
Mgr Anna Robak-Mielczarska – psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Master of NLP. Zajmuje się pomocą psychologiczną i pracą nad rozwojem osób w okresie późnej dorosłości i osób chorych somatycznie. Wspiera w procesie zmiany i zdrowienia. Z Akademią HAPPYMORE współpracuje od 2009 r. Doświadczenie zdobywała na oddziale somatycznym Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, gdzie zajmowała się pomocą pacjentom, diagnozą psychologiczną i diagnozą różnicową, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, dokąd trafiały osoby będące w różnorodnych trudnych sytuacjach życiowych oraz pracując ze studentami (SWPS, Collegium Civitas, Akademia Medyczna, Uniwersytet Śląski). Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i jedną z onkologicznych fundacji hospicyjnych prowadząc tam zajęcia psychoedukacyjne i wspierając podopiecznych.
Mgr Katarzyna Dylik – niezależny doradca personalny. Prowadzi projekty coachingowe i rozwojowe dla kadry menadżerskiej, a także dla pracowników pozostałych szczebli w organizacjach. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, zarówno w obszarze twardego, jak i miękkiego HR. Z wykształcenia psycholog i animator kultury, coach na poziomie ACC (członek International Coach Federation), coach zespołowy (Solaris) oraz certyfikowany trener biznesu (Grupa SET), a także asesor z praktyką w realizacji projektów Assesment oraz Development Center (Bigram). Jest także certyfikowanym konsultantem MindSonar ® – narzędzia badającego systemy wartości ludzi, ich hierarchię wartości oraz style myślenia. Jest również praktykiem metody Points of You ®.
Mgr Ewa Suszek – pasjonatka zdrowia, dobrostanu i równowagi życiowej. Coach zdrowia i promotorka radosnej zmysłowości na każdym etapie życia. Wspiera ludzi w dokonywaniu wyborów, które prowadzą ich do większej wolności i szczęścia niezależnie od wieku. Pomaga w wyborze stylu życia, który naturalnie leczy i wzmacnia organizm, spowalnia i odwraca procesy starzenia i wydłuża życie w zdrowiu. Od ponad 20 lat związana z komunikacją, ostatnio z tematami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, zmianami klimatycznymi i zdrowiem publicznym – w Deloitte. Współpracuje z organizacjami zarówno w regionie Europy Środkowej, jak i globalnie. Jako promotorka zrównoważenia pomiędzy pracą a innymi obszarami życia, spędziła kilka lat na urlopach wychowawczych, występowała na scenie i uczyła tańca brzucha, podróżowała po świecie podczas dwóch wielomiesięcznych urlopów i łączyła stałą pracę z działaniem w miejscach, które spełniały jej zainteresowania tematem zdrowia, jak Longevity Center czy Doctor.One. Wieloletnia wolontariuszka stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, które wspiera samotne osoby starsze, zafascynowana życiem w każdym wieku i wszystkim, co wpływa na jego jakość. Mówca TEDx z wystąpieniem „Co możesz zrobić dzisiaj, żeby mieć dobrą starość?”. Chce pomagać ludziom w rozwijaniu wiedzy, umiejętności i pewności siebie, w zarządzaniu własnym zdrowiem, życiem i dobrym samopoczuciem.
Adilia Fereira, Portugalia – od wielu lat prowadzi zajęcia z uzdrawiania głosem i dźwiękiem, poprzez oddech, medytację oraz ruch. Certyfikowana Terapeutka Integralna. Skoncentrowana na terapii biopolem, uzdrawianiu energetycznym, refleksologii, intuicyjnym i terapeutycznym dotyku. Nauczycielka LuJong i terapeutka fykologii tybetańskiej (proces oparty na traumie).
Agata Dąbrowska-Podczaska – pasjonatka świadomego życia, doszukująca się dobra we wszystkim. Tworzy świat oparty na relacjach. Działa z wizją i poczuciem misji. Materializuje swoje pomysły. Stworzyła Fundację Arts & Business, łączącą światy biznesu i sztuki, Akademię HAPPYMORE, szkolącą trenerów zdrowia i dobrostanu, holistyczną markę HAPPYMORE, zawsze poszukując równowagi pomiędzy życiem osobistym, a pracą. Coach, mentor, praktyk, autorka programu i kierownik studiów podyplomowych Coaching Zdrowia, Coaching Dietetyczny, SPA & Wellbeing Management. Od 15 lat spełnia się w towarzyszeniu osobom w drodze ich samopoznania i samorozwoju.
Mikołaj Choroszyński – psychodietetyk, wykładowca, autor książek, twórca programu FitMIND. Autor i współautor publikacji w czasopismach branżowych, książek i podręcznika dla studentów medycyny i dietetyki. Założyciel i Prezes Fundacji FitMIND, która pomaga osobom uzależnionym od jedzenia odzyskiwać zdrową relację ze sobą oraz szkoli specjalistów, prowadzi takze działania edukacyjne, kampanie społeczne oraz organizuje badania naukowe. Prywatnie jestem właścicielem szczęśliwego psa Aleksa.
Lek. Aleksandra Leksińska – Lekarka specjalizująca się w kardiologii, pasjonatka medycyny stylu życia i nowoczesnych technologii. Propagatorka medycyny spersonalizowanej i holistycznego podejścia do pacjentów, które wykracza poza ramy wąskiej specjalizacji. Należy do grona kilkudziesięciu lekarzy w Polsce certyfikowanych przez International Board of Lifestyle Medicine (IBLM Diplomate). Wierna medycynie opartej na faktach EBM (Evidence Based Medicine). Wyznaje zasadę, że zdrowie to nie tylko brak choroby i głęboko wierzy, że Medycyna Stylu Życia może być receptą na szeroko pojęty dobrostan jednostki i społeczeństwa. Naturalny dar do tłumaczenia skomplikowanych zagadnień medycznych, wykorzystuje w codziennej pracy lekarza, dążąc do jak najbardziej efektywnej komunikacji z pacjentami.
Fascynację nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami, wykorzystuje w roli konsultantki i doradczyni start-upów z obszaru MedTech. Przeprowadza ewaluacje projektów technologicznych, analizy efektywności programów profilaktycznych oraz dokonuje oceny innowacyjnych urządzeń medycznych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Intensywnej Terapii Kardiologicznej Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie oraz w Oddziale Kardiologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.
Aurelia Dembińska – Psychoonkolog – trener i superwizor Simonton Cancer Center w Kaliforni, superwizor i terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowania – certyfikaty nadane przez twórcę RTZ-u profesora Maxie C.Maultsby’ego z Howard University oraz Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z Racjonalnej Terapii Zachowania i Psychoonkologi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Malwina Łuczyńska – Pasjonatka ludzi, akredytowana coach ICF, certyfikowana nauczycielka jogi RYT200, liderka biznesu. Wspiera liderki i wizjonerki biznesu, w drodze do balansu i równowagi w życiu, tak aby uwalniały swój pełny potencjał, i tworzyły życie na własnych zasadach, Jako coach akredytowana przez ICF i certyfikowana nauczycielka jogi (RYT200) w Indiach, wnosi do pracy unikalną mieszankę umiejętności i doświadczeń, osadzoną w przestrzeni biznesowej, dzięki ponad 15-letniemu międzynarodowemu doświadczeniu w zarządzaniu, rozwoju biznesu i sprzedaży w branży detalicznej i IT zdobytymi w Brazylii, Holandii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej,
Jest założycielką SI AMAR- społecznościowej aplikacji mobilnej, której celem jest wzmacnianie pozycji kobiet w biznesie. Rzuca wyzwanie korporacyjnemu światu, podkreślając znaczenie kobiecej energii w biznesie.
Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl
pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa