- Rodzaj studiów:studia podyplomowe
- Tryb studiów:niestacjonarne
- Język wykładowy:polski
- Czas trwania studiów:1 rok (2 semestry)
- Planowane rozpoczęcie zajęć:październik 2024
Wybierz studia „Doula – profesjonalne, niemedyczne wsparcie kobiety w ciąży, porodzie i połogu” i stań się towarzyszką najbardziej intymnych i wzniosłych momentów w życiu kobiety.
Nauczysz się jak mądrze towarzyszyć, nieść wsparcie informacyjne, emocjonalne i fizyczne w czasie okołoporodowym, a także jak pracować z otoczeniem kobiety: parterem(ką), rodziną i bliskimi.
Dowiesz się także jak prowadzić zajęcia edukacyjne w grupie czy tworzyć kręgi wsparcia.
Twoje kroki do zawodu douli
1
POZNAJ SPECYFIKĘ
Zawód douli jest nadal nowy i mało znany. W czasie studiów poznasz jego specyfikę od podszewki i ze szczegółami. Dowiesz się jakie niesie szanse i możliwości rozwoju, a także obszary możliwej pracy.
2
PRZEĆWICZ W PRAKTYCE
Warsztatowe formy zajęciowe pozwolą Ci przećwiczyć techniki wspierania fizycznego czy emocjonalnego. Poznasz techniki i narzędzia pomocne w codziennej pracy douli, dostosowane do możliwości i charakterystyki tej pracy w lokalnych, polskich warunkach.
3
UCZ SIĘ OD EKSPERTÓW
Twoimi nauczycielami będą praktycy zarówno w obszarze pracy douli jak i innych zawodów wspierających rozwój tej profesji. Ich doświadczenie w prowadzeniu szkoleń czy warsztatów pomoże Ci w aktywnym przetwarzaniu wiedzy i maksymalnym wykorzystaniu potencjału studiów, bazując na twoim zaangażowaniu i responsywności prowadzących.
4
POZNAJ FILARY
Praca douli opiera się na kilku filarach: wsparcie indywidualne kobiety w ciąży, porodzie czy połogu, edukacja, współpraca z personelem medycznym, budowanie sieci wsparcia wokół kobiety w czasie okołoporodowym, superwizja i stałe podnoszenie jakości świadczonych usług. Każdy z filarów zostanie szczegółowo omówiony i przećwiczony, by dać Ci szeroki wachlarz kompetencji zawodowych.
5
ZOSTAŃ PROFESJONALISTKĄ
Pełen program studiów podyplomowy „Doula – profesjonalne, niemedyczne wsparcie kobiety w ciąży, porodzie i połogu” przygotuje Cię do pełnienia zadań w ramach zespołu wspierającego kobietę i jej rodzinę w najbardziej emocjonującym i intymnym momencie ich życia.
Atuty
- Dowiesz się na czym polega specyfika pracy douli, jakie są jej kompetencje, a czym zajmować się nie powinna.
- Nauczysz się jak wspierać emocjonalnie, fizycznie i informacyjnie kobiety i ich rodziny w okresie okołoporodowym, ale nie tylko.
- Zdobędziesz wiedzę z zakresu fizjologii okresu okołoporodowego.
- Nauczysz się prowadzić spotkania edukacyjne indywidualne i grupowe, poznasz podstawowe elementy prowadzenia szkoleń i warsztatów, pracy z grupą i organizacji kręgów.
- Poznasz metody niefarmakologicznego łagodzenia bólu porodowego
- Dowiesz się jak dbać o swój dobrostan poprzez korzystanie z regularnych superwizji oraz technik radzenia sobie ze stresem.
- Spotkasz kadrę doświadczoną w pracy douli, w warunkach polskich, która może być twoim wsparciem na początku doulowej drogi.
Studia są przeznaczone dla osób, które:
- pragną profesjonalnie i zawodowo wspierać niemedycznie kobiety w okresie okołoporodowym;
- pracują z kobietami w ciąży/młodymi mamami w szkołach rodzenia/klubach rodziców;
- myślą o otwarciu własnej praktyki oferującej profesjonalne usługi w obszarze wsparcia okołoporodowego;
- chcą nawiązać współpracę z podmiotami takimi jak szkoły rodzenia, szpitale, placówki medyczne poszukujące dodatkowych pracowników niemedycznych specjalizujących się w udzielaniu wsparcia kobietom w okresie okołoporodowym.
Partner kierunku:
Studia objęte są patronatem Stowarzyszenia Dobre Doule.
Kontakt
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas
+48 503 442 487
pok. 1211, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa