- Kierownikiem studiów jest Kaja Kozłowska – kierownik Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako wykładowczyni i kierownik studiów podyplomowych. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”. Coach MCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, trenerka umiejętności komunikacyjnych. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych.
- Opiekunem merytorycznym NVC jest Joanna Berendt – certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC (2014 r.), mediatorka, coachka ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing oraz certyfikowana trenerka Process Communication Model®. NVC zajmuje się od 2009 roku. Specjalizuje się we wdrażaniu jakościowej komunikacji w zespołach, kultury informacji zwrotnej oraz rozwiązywaniu konfliktów z uważnością na potrzeby wszystkich stron. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje, mediacje, coaching dla zespołów. Posiada ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak i z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy liderom w tworzeniu zaangażowanych i współpracujących zespołów, rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie oraz dialog. Jest współtwórczynią autorskiej szkoły: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii. Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której współtworzy m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”. Jest współtwórczynią niekomercyjnej akcji „Widzę człowieka” a także programu „Widzę człowiek w edukacji”. Jest współautorką wielu publikacji z zakresu NVC, na przykład: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”, „Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej”, „Alfabet empatii”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”, „Empatia zmienia nas, szkołę i świat” i inne.
Zajęcia prowadzą:
- Aleksandra Gołaszewska – psycholog i certyfikowana trenerka NVC. Porozumienie bez przemocy poznała w 2001 roku. Tworzy i prowadzi szkolenia otwarte dla instytucji. Wspiera wdrażanie Porozumienia bez przemocy w miejscach, które cenią sobie współpracę opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Zajmuje się konfliktami oferując w tym zakresie szkolenia jak i oferując wsparcie w ich rozwiązywaniu. Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP oraz organizowaniu szkoleń.
- Elżbieta Jurzysta, doktor pedagogiki specjalnej, nauczycielka dyplomowana, doradczyni metodyczna w pedagogice specjalnej CKU Toruń, certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, psychoonkolożka. Zainteresowana duchowością chrześcijańską.
- Adrianna Naruk z wykształcenia doktor językoznawstwa francuskiego. Psychoterapeutka. Główna tematyka prowadzonych przez nią badań językoznawczych dotyczyła konfliktów i tym jakich konstrukcji językowych używamy podczas kłótni. Konflikt, wychodzenie z niego i dochodzenie do porozumienia było od zawsze jednym z obszarów zainteresowań, co doprowadziło do poznania Porozumienia bez Przemocy. Jako wykładowczyni akademicka pracowała na uniwersytetach w Polsce i we Francji do 2017 roku. W tym też roku, chcąc nieść realne zmiany w świat edukacji, została współzałożycielką Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mozaika w Białymstoku opierającej się o założenia Porozumienia bez Przemocy. Przez parę lat piastowała funkcję wicedyrektorki, a później dyrektorki tej placówki. Obecnie jest członkinią zarządu Fundacji Gra w Klasy, która pełni funkcję organu prowadzącego Mozaikę.
W 2016 otworzyła i nadal prowadzi, Pracownię Relacji Skontaktowani w Białymstoku, w ramach której organizuje sesje indywidualne, warsztaty i szkolenia dla szkół, przedszkoli, placówek medycznych, firm i osób indywidualnych zainteresowanych pogłębieniem kontaktu z samym sobą i z innymi. Pomaga również jako mediatorka NVC. - Paulina Orbitowska- Fernandez mówi o sobie „od kiedy tylko pamiętam uwielbiam pracę z ludźmi i zależy mi na świecie, w którym jest miejsce na dialog, partnerstwo, empatię i wzajemne zrozumienie. Działam na różne sposoby y tak się stało.” Certyfikowana trenerka NVC oraz eduScrum, coach’ką, mediatorka, praktyczka Resonant Healing (podejścia opartego na neurobiologii interpersonalnej) oraz analityczką MindSonar. Do 2017 roku pracowała jako nauczycielka oraz dyrektorka szkoły w Polsce i w Meksyku. Do 2022 roku uczyła komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Dzisiaj dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w różnych środowiskach, w tym edukacyjnym, biznesowym, medycznym oraz organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Skończyła politologię, by pracować w ONZ i dbać o pokój na świecie. Życie pokierowało mnie jednak w inną stronę, na kilkanaście lat w stronę edukacji, a dla ONZ miała okazję prowadzić warsztaty z NVC. Absolwentka studiów podyplomowych „Zarządzanie oświatą” na Uniwersytecie Warszawskim, Liderów Oświaty przy Centrum Edukacji Obywatelskiej, Porozumienie bez przemocy, Train the Trainer Porozumienie bez przemocy, Mediator NVC na Collegium Civitas oraz Business & Life Coaching. Jest współautorką książki „Empatia zmienia nas, szkołę, świat. Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli” oraz „Zamiast przemawiać, zacznij rozmawiać. Porozumienie bez Przemocy w biznesie” pod redakcją Asi Berendt.
Współorganizuje Maraton Empatii oraz współtworzę inicjatywę #WidzęCzłowieka, której owocem jest bezpłatny przewodnik dla nauczycieli „Uczeń Mediatorem. Szkolne mediacje w nurcie Porozumienia bez Przemocy”, do pobrania pod tym linkiem: https://widzeczlowieka.pl/wp-content/uploads/2020/09/uczen-mediatorem-22-06.pdf - Agnieszka Rzewuska-Paca, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC) od 2014 r., asesorka wspierająca kandydatów w procesie międzynarodowej certyfikacji NVC – od 2022 r., psycholog i coach. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jako trenerkę pasjonuje ją wspieranie sprawczości i mocy osobistej. Zajmuje się tzw. „trudnymi emocjami” – takimi jak: złość, wstyd, poczucie winy czy lęk. Łączy pracę ze słowami oraz ciałem w ramach NVC w ruchu, co pogłębia i przyspiesza zrozumienie NVC. Szczególną uwagę zwraca na struktury, w ramach których funkcjonujemy – ich wpływ na nasze relacje ze sobą i innymi oraz to jak możemy je kształtować by lepiej nam służyły. Wnosi też NVC do edukacji. Od 2014 r. jest związana z Przedszkolem i Żłobkiem NVC „Zielona Wieża”. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz współtworzy program SchoolOfLife.pl, wspierający młodych ludzi w odkryciu swoich darów i tworzeniu drogi życiowej w zgodzie ze sobą.
- Ewa Sanko Orłowska certyfikowana trenerka NVC, nauczycielka uważności i współczucia w kilku nurtach dla dorosłych, rodziców, oraz młodzieży jak MBSR, MBLC, CBLC, MCP.
Obecnie trenerka, superwizorka mindfulness, wykładowczyni, nauczycielka medytacji, wspiera nauczycieli rozwoju odporności na stres oraz wprowadzaniu kultury empatii, dialogu i uważności do środowiska szkolnego. W przeszłości pracowała jako dyrektorka szkoły oraz konsultantka w Ośrodku Rozwoju Edukacji.
Autorka programów: 8 lekcji uważności dla nauczycieli, Uważna Komunikacja i oraz materiałów dydaktycznych z kursem e-learningowym Krople Uważności, współzałożycielka Fundacji Edumind Uważność w Edukacji. - Elżbieta Więcław certyfikowana przez CNVC trenerka Porozumienia bez Przemocy oraz mediatorka NVC i przedsiębiorca. Od 1996r. lat współprowadzi Firmę, w której obecnie zatrudnionych jest ponad 100 osób. Budowanie i zarządzanie zespołami jest jej praktyką codzienną, w której fundamentem działania jest empatyczna komunikacja. Przez 22 lata była dyrektorem niepublicznego LO, obecnie jest dyrektorem programowym trzech placówek edukacyjnych w Gliwicach. Od 2020 kieruje także Placówką Kształcenia Ustawicznego. Pracuje z zespołami zawodowymi, rodzicami, nastolatkami, grupami otwartymi, udziela także indywidualnego wsparcia. Od wielu lat prowadzi w Gliwicach grupę praktykującą NVC, która regularnie spotyka się raz w miesiącu.