Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga

Udostępnij strone

Kierownikiem studiów jest:

Kaja Kozłowska – integruje w swojej pracy podejścia komunikacyjne wspierające rozwój postaw i umiejętności. Sympatyczka i praktyczka komunikacji empatycznej, akredytowana coach MCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partnerka Zarządzająca w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych. Jako coach prowadzi sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych, wspierając rozwój postawy lidera. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako twórczyni programów i wykładowczyni studiów podyplomowych. Prowadzi Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”.

Opiekunem merytorycznym programu jest: 

Joanna Berendt  – certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC (2014 r.), mediatorka NVC, coachka ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing, certyfikowana trenerka Process Communication Model®.

NVC zajmuje się od 2009 roku. Specjalizuje się we wdrażaniu jakościowej komunikacji w zespołach, kultury informacji zwrotnej oraz rozwiązywaniu konfliktów z uważnością na potrzeby wszystkich stron.
Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje. Posiada ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak i z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy liderom w tworzeniu zaangażowanych i współpracujących zespołów, rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie oraz dialog.

Jest współtwórczynią autorskiej szkoły: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii. Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której współtworzy m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”.
Jest współautorką wielu publikacji z zakresu NVC, na przykład: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”,„Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej”, „Alfabet empatii”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” i inne.

Więcej na: www.nvccoaching.pl, www.widzeczlowieka.pl
 

Zajęcia prowadzą:

Ola Gołaszewska  – psycholog i certyfikowana trenerka NVC. Porozumienie bez przemocy poznała w 2001 roku. Tworzy i prowadzi szkolenia otwarte dla instytucji.  Wspiera wdrażanie Porozumienia bez przemocy w miejscach, które cenią sobie współpracę opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Zajmuje się konfliktami oferując w tym zakresie szkolenia jak i oferując wsparcie w ich rozwiązywaniu. Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP oraz organizowaniu szkoleń.

 

Magdalena Grudziecka – mediator w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych sądowych wpisana do Krajowego Rejestru Mediatorów oraz pozasądowych, w tym na rynku finansowym – mediator KNF. Mediator w sprawach karnych i nieletnich sprawców czynów karalnych. Mediacje prowadzi od 2002 roku, trener i superwizor mediacji. Prezes ZG Polskiego Centrum Mediacji. Uczestniczka programów AGIS, COSTA, Accessibility and Initiation of Restorative Justice realizowanych z Europejskim Forum Sprawiedliwości Naprawczej w Brukseli. Współautorka i realizatorka projektów szkoleniowych z zakresu mediacji realizowanych m.in. dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Komisji Nadzoru Finansowego, Europejskiego Centrum Konsumentów, Powiatowych Ośrodków Pomocy Rodzinie, Współautorka programów studiów podyplomowych z zakresu mediacji i wykładowca m.in.: Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Absolwentka Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej UW, Zarządzania i Marketingu UW, Ddiploma Di Gestalt Counselling – Instituto Gestalt Firenze i Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie, autorka doktoratu „Etos pracy mediatora”.

 

Iwona Kubiak – – akredytowany coach PCC, trenerka, facilitatorka, terapeutka systemowa. Partner Centrum Life Coaching Polska oraz autor programu „Kochaj i już!”. Od 10 lat prowadzi studia podyplomowe z zakresu coachingu, autor i kierownik pierwszych w Polsce studiów z zakresu Life Coachingu. Certyfikowana terapeutka Szkoły Nowych Ustawień Rodzin metodą Berta Hellingera, uczyła się u Otto Brinka, Berta Hellingera, dr Joy Manne, Johna Whittingtona. Coach transformacyjny związana z nurtem Alana Seala Transforming Presence Leadership and Coaching (TPLC™), oraz wieloletni coach i praktyk transformacji oddechem. Posiada 20-letnie doświadczenie w rozwoju potencjału osobistego i bogatą praktykę w różnorodnych metodach holistycznych. Z wykształcenia mgr psychologii UW. Autorka i redaktor podręcznika „Life Coaching w nurcie serca”.

 

Magda Kosicka-Leszczyńska – z wykształcenia radca prawny. Skupia się na rozwiązywaniu konfliktów i wspieraniu stron w konflikcie. Oferuje mediacje zarówno pomiędzy partnerami, członkami rodzin, jak i mediacje w sporach gospodarczych. Prowadzi mediacje rówieśnicze wśród dzieci i młodzieży. Proponuje szkolenia z mediacji dla nauczycieli oraz dla młodzieży szkolnej. Oferuje również rozwiązywanie konfliktów grupowych. Prowadzi warsztaty i szkolenia NVC dla grup otwartych, zakładów pracy, szkół i przedszkoli. Pracuje także z grupami rozwojowymi kobiet.

 

Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, facylitatorka, coach.
Porozumieniem Bez Przemocy (PBP)/Nonviolent Communication (NVC) dzieli się od 2009 r. W 2014 r. otrzymała międzynarodową ceryfikację trenerską od CNVC.

Współpracuje z różnymi środowiskami: firmy, edukacja, rodzina, stowarszyszenia, osoby indywidualne.
Prowadząc warsztaty, mediacje oraz coachingi szuka wraz z Klientkami i Klientami unikalnego poczucia bycia w harmonii z sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych. Pracując z osobami indywidualnymi, korzysta z podejścia coachingowego, PbP jak i Systemu Wewnętrznej Rodziny/Internal Family System. Współpracując z grupami, sięga dodatkowo po podejścia takie jak: socjokracja i Uzgodnienia Systemowe/Systemic Consensing.
Rozwija wiedzę i doświadczenie z zakresu pracy z ciałem. Obecnie szkoli się w zakresie Movement Medicine.
Pracuje w trzech językach: polski, francuski i angielski. Z wykształcenia jest dziennikarką i kulturoznawczynią. Na studia te zaprowadziła ją ciekawość innych ludzi i upodobania do zadawania pytań, dociekań, szukania szerokich odpowiedzi.

 

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa