NVC w organizacjach

Udostępnij strone

Kierownikiem studiów jest Kaja Kozłowska – sympatyczka i praktyczka Porozumienia bez Przemocy, akredytowana coach MCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partnerka Zarządzająca w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych. Jako life coach prowadzi sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako wykładowczyni studiów podyplomowych. Prowadzi Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”. Współtworzy portal „Kobiety i moc”.

Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt – od 2014 roku certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC, mediatorka NVC, coachka ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing.
Porozumieniem zajmuje się od 2009 roku. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek.
Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak również z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy szeroko rozumianym liderom (biznesu i edukacji) w budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje.
Posiada ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zdobywała doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami.
Jest współtwórczynią autorskiej szkoły: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii, gdzie od 2017 z sukcesem szkoli przyszłych coachów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy.
Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której współtworzy m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”.
Interesuje się również neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z klientami. Jest coachką i trenerką Process Communication model – metody opracowanej przez Taibi Kahlera, twórcy pojęć driver i miniskrypt w Analizie Transakcyjnej.
Prowadzi superwizje dla coachów pracujących w oparciu o NVC oraz mentoringi dla osób podążających ścieżką certyfikacji NVC. Jest współautorką wielu publikacji z zakresu NVC, na przykład: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”,„Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej”, „Alfabet empatii”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” i inne.

Więcej na: www.nvccoaching.pl, www.widzeczlowieka.pl

Zajęcia prowadzą:

Anna Mills – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy. Od 2001 roku wykorzystuje Porozumienie bez Przemocy w życiu osobistym i zawodowym. Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych na SWPS. Od 2003 roku prowadzi warsztaty, skupiając się na metodzie Porozumienia bez Przemocy jako świadomości codziennego życia. Prowadzi zarówno warsztaty otwarte jak i szkolenia dla organizacji (Nokia Simens, ING Bank Śląski, Citibank, PARP). Ma doświadczenie w pracy w wielokulturowym kontekście (prowadziła szkolenia we Francji, Niemczech, Grecji, ale też Korei, Australii, USA). Pracuje też jako mediator, a jej zainteresowania zawodowe obejmują wspieranie rozwiązywania konfliktów.

Monika Panas – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, akredytowana coach ICF PCC, autorka publikacji poświęconych zastosowaniu PbP w różnych kontekstach życia prywatnego i zawodowego. Ma kilkunastoletnie doświadcznie pracy w międzynarodowym środowisku korporacyjnym jako pracownik, manager i członek zarządu. Od ponad 10 lat pracuje jako coach, trener i facylitator z liderami i ich zespołami w obszarze rozwoju przywództwa i efektywnej współpracy opartej na godzeniu różnych punktów widzenia. Zarówno w małych jak i dużych organizacjach w sektorze prywatnym, publicznym oraz nonprofit w Polsce i za granicą. Rozumiejąc specyfikę systemu organizacji i dynamiki pomiędzy jej elementami, patrzy na praktyczne zastosowanie PbP zarówno w kontekście indywidualnym i interpesonalnym, jak i zespołowym i organizacyjnym. Z wykształcenia ekonomistka i lingwistka, z pasji towarzysz innych w rozwoju. Jest ciekawa ludzi, ich perspektyw i tego, co nowego wnosi każde spotkanie z nimi i rozmowa. Mieszka z rodziną w USA; sercem związana z Polską; pracuje globalnie zgłębiając niezmierzone aspekty wielokulturowości i inkluzywności w organizacjach.

Bartosz Berendt – Od 2006 roku prowadzi coaching indywidualny dla osób stojących u progu ważnych, życiowych zmian, odnajdujących się w nowej roli zawodowej lub osobistej, jak również coaching zespołowy dla liderów i zespołów współpracujących pod presją. Specjalizuje się w rozwijaniu kompetencji przywódczych, motywacji i radzeniu sobie z emocjami. Od ponad 3 lat pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i zespoły w realizacji celów sportowych i pozasportowych. Coach akredytowany przez International Coach Federation MCC i Superwizor coachingu akredytowany przez Izbę Coachingu. Jest współtwórcą programów rozwojowych m.in. rozwijał liderów podczas jachtowych rejsów morskich. Jest wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach, Katowicach, Poznaniu i Sopocie oraz Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie.

Marcin Kwieciński – Konsultant produktywności. Autor projektu “Ogarnij Chaos®”, w którym pomaga specjalistom, menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z przepracowania. Uczy jak osiągać cele pracując mniej, zachowując równowagę życiową. Z jego usług korzystają najbardziej nowoczesne firmy, którym zależy na zapewnieniu swoim pracownikom równowagi życiowej oraz komfortu pracy w drodze do ambitnych celów, m.in: BNP Paribas, Citibank, Deloitte, Grupa Żywiec, Johnson&Johnson, Microsoft, Orange, Play i wiele innych. Sprowadził do Polski i popularyzuje metodę wizualnego zarządzania celami i priorytetami Goalscape, która pomaga sportowcom i ludziom biznesu sprawniej osiągać ambitne cele. Metoda pomogła zdobyć złoto olimpijskie żeglarskiej drużynie Australii, w biznesie jest wykorzystywana w takich firmach jak Airbus, Microsoft czy Bayer. Niestrudzony promotor świadomego gospodarowania czasem. Komentator na tematy produktywności w mediach (m.in.: Polskim Radiu, Radio TOK FM, Radio WNET, Radio PIN, Magazyn Coaching, CIO Magazine, IT Wiz). Prowadzi blog o nowoczesnych metodach produktywności: www.marcinkwiecinski.pl W wolnych chwilach rozwija pasje związane z lotnictwem i fotografią.

Sylwia Kobayashi – coach, trenerka Process Communication Model, doradczyni managerów, doświadczona ekspertka ds. komunikacji.
Od blisko 30 lat obserwuje zespoły w organizacjach, zarówno będąc ich częścią w biznesie (Hewlett Packard, Bosch/Siemens), jak i będąc ich częścią w 3 sektorze (WWF).
Pomaga managerom w ich zespołowych, strategicznych, ale też osobistych wyzwaniach. Patrzy na organizację przez poziom psychologii, relacji i języka. Pracuje technikami coachingu indywidualnego, grupowego i w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Wykorzystuje Analizą Transakcyjną (TA 101 certificate). Do pracy włącza narzędzia mediacyjne. Jest fanką teorii 6 typów osobowości Kahlera – Processs Comunication Model (PCM) oraz współtwórczynią programu dla Liderów „Autentyczne Porozumienie”.
Wierzy, że w biznesie bycie sobą, uwaga na potrzeby, stanowczość ORAZ cel biznesowy mogą się połączyć.

Michał Sosin – trener, mentor, business developer. Absolwent WSB-NLU – Bachelor of Arts in IT oraz National Louis University – Master in IT. W swoim portfolio łączy doświadczenia  inżyniera systemowego, business developera oraz członek zarządu spółki akcyjnej. Specjalizował się w budowaniu i komercjalizowaniu produktów oraz usług firm technologicznych. Jest współtwórcą sukcesu DocPlanner (ZnanyLekarz.pl), w obszarze Enterprise B2B w Europie i Ameryce Łacińskiej;
Dzieli się doświadczeniem zdobywanym przez lata pracy w międzynarodowym środowisku o dużym zróżnicowaniu kulturowym. Aktualnie działa jako mentor i coach dla przedsiębiorców budujących swoje firmy technologiczne, trener komunikacji empatycznej (NVC & Resonant Language), certyfikowany praktyk Resonant Healing, certyfikowany moderator Mastermind Pro, praktyk NLP.

Izabela Szczepaniak–Wiecha – trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz przez Center for Nonviolent Communication na certyfikowaną trenerkę NVC. W pracy z ludźmi interesuje ją obszar rozwoju umiejętności interpersonalnych. Wspiera osoby i zespoły w kryzysie. Dba o usłyszenie się osób będących w sytuacji konfliktu i wypracowanie porozumienia korzystnego dla obydwu stron. Ważne jest dla niej promowanie komunikacji opartej na empatii i szacunku, kontakcie z własnymi potrzebami i w dialogu z potrzebami drugiej strony. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi interpersonalne oraz szkolenia dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Obszary jej specjalizacji trenerskiej to: umiejętności komunikacyjne, rozwiazywanie konfliktów, budowanie relacji i współpracy w zespole, rozwój kompetencji trenerskich i facylitacyjnych. Prowadzi superwizję trenerską. Od kilkunastu lat towarzyszy także osobom we wprowadzaniu zmian w ich życie osobiste i zawodowe poprzez spotkania indywidualne.

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa