Slow Management: Leadership & Art

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  październik 2024

„Slow Management: Leadership & Art” to projekt przygotowany z myślą o wyzwaniach stojących dziś przed kadrą zarządzającą, gdzie tempo rozwoju technologii, konieczność podejmowania szybkich decyzji, dynamiczny rynek pracy, wymagają od liderów rozbudowanych kompetencji, autorytetu, uczciwości, odwagi i rozwiniętej empatii.

W obecnej rzeczywistości, w której jedyną stałą jest zmiana, i w której łatwo jest utracić równowagę oraz pozycję lidera, konieczne jest myślenie holistyczne, angażujące się w zagadnienia rozwoju kompetencji społecznych, zdrowia, relacji, rozważań nad miejscem człowieka w świecie i w prowadzonym przez niego biznesie. Wspierając rozwój lidera wartości, wzmacniamy rozwój kapitału społecznego oraz jego transformację, postęp konieczny w obliczu globalnych zmian zaistniałych w wyniku rewolucji technologicznej: cyfryzacji oraz najważniejszej technologii przyszłości – sztucznej inteligencji. Wyzwania przyszłości wymagają zatem nowych umiejętności przywódczych w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Biorąc pod uwagę powyższe wyzwania proponujemy Państwu unikatowe interdyscyplinarne studia podyplomowe, opierające się w swej konstrukcji na swoistej triadzie: społeczeństwo – sztuka – styl życia. To pierwsze tego typu studia w Polsce, które poprzez wyjątkową formę pozwalają znaleźć inną perspektywę rozwoju kompetencji tak pożądanych od współczesnego lidera: kreatywności, uważności, empatii i budowania relacji.

Poprzez udział w trzech modułach studiów Slow Management: Lidership & Art Słuchacz zostanie zaznajomiony z najnowszymi trendami w zakresie zarządzania, zapozna się z modelem zarządzania oczekiwanym wobec współczesnego lidera, rozpozna obszar sztuki jako głęboką i ekskluzywną wartość dla biznesu, pozna techniki zarządzania własnym dobrostanem.

Twoje kroki do kariery
1
MODUŁ: SPOŁECZEŃSTWO. Rzecz o współczesnym liderze
Biznes to sztuka relacji. Menedżer powinien umieć docenić wartość człowieka, jako najważniejszego elementu swojego zawodowego otoczenia. Praca lidera stawia dziś inne wymagania, liczy się partnerstwo i współpraca, a nie konkurencja. Zrozumienie otaczającego środowiska, a wcześniej poznanie i zrozumienie samego siebie, są obecnie kluczowymi umiejętnościami w pracy z ludźmi.
 
Atuty Modułu: fokus na człowieka, rozwój empatii, dostrzeżenie człowieka i szacunek, umiejętność prowadzenia dialogu, dostrzeżenie znaczenia różnorodności, humanizm w zarządzaniu, poznanie siebie, poznanie i zrozumienie zmian wokół mnie, uważność wobec siebie i świata, autentyczność.
2
MODUŁ: SZTUKA. Wartości dla biznesu
Rozumienie sztuki i kultury to nie tylko sfera estetycznych doznań. W procesie podejmowania decyzji kierujemy się często intuicją, jednak jej jakość jest całkowicie zależna od elementarnej wiedzy humanistycznej i artystycznej. Świadomy kontakt ze sztuką rozwija umiejętność krytycznego myślenia, wyobraźnię, uwagę poznawczą, inwencję intelektualną, empatię i wrażliwość – kompetencje niezbędne do bycia prawdziwym liderem innowacyjności w oparciu o szacunek do drugiego człowieka.

Atuty Modułu: Uzupełnienie posiadanych kompetencji o wątki humanistyczne i artystyczne oraz elementy twórczego myślenia wzbogaca rozwój i stymuluje do poszukiwań, a tym samym wzbogaca innowacyjną przedsiębiorczość.

3
MODUŁ: JAKOŚĆ ŻYCIA. W dążeniu do równowagi
Wyzwaniem dla świadomego lidera w tak obecnie zmiennym środowisku biznesowym jest nie tylko prawdziwe przywództwo w oparciu o wysokie standardy zarządzania i kulturę organizacyjną, ale również konsekwentne budowanie swojej marki osobistej opartej na porządku moralnym, kulturze osobistej i obyciu w świecie. Jak budować własną strategię życia, zaufanie do siebie, jak z wyczuciem dbać o środowisko i własną kondycję psychofizyczną, aby móc zachować właściwą równowagę i szacunek do siebie.

Atuty Modułu: Rozmowy z naszymi wykładowcami: jak żyć, jak umiejętnie wchodzić w kolejne role, jak wszystko to ze sobą łączyć, by nie stracić radości i ciekawości życia.

Atuty

Proponowany program unikatowych interdyscyplinarnych studiów podyplomowych, opiera się w swej konstrukcji na swoistej triadzie: społeczeństwo – sztuka – styl życia. To pierwsze tego typu studia w Polsce, które poprzez wyjątkową formę pozwalają znaleźć inną perspektywę rozwoju kompetencji tak pożądanych od współczesnego lidera: kreatywności, uważności, empatii i budowania relacji. Zajęcia pozwolą spotkać wyjątkowo inspirujących prowadzących i wspólnie z nimi rozwijać wiedzę i umiejętności. Zajęcia poprowadzą praktycy, znani dziennikarze i specjaliści związani z kulturą, sztuką i szeroko rozumianą filozofią slow life oraz zarządzania humanistycznego.
Program studiów realizowany będzie jako 2-semestralne studia podyplomowe w systemie niestacjonarnym w formie 2 dniowych zjazdów (sobota – niedziela) w Warszawie. Istnieje możliwość realizacji sesji w placówkach kultury na terenie Warszawy. Studia są organizowane we współpracy z Fundacją Zona Art – partner odpowiada za przygotowanie programu merytorycznego studiów, rekomendowanie osób do prowadzenia zajęć, współpracę w zakresie promocji studiów.
 

Adresaci studiów

Studia adresowane są do menedżerów różnych organizacji i instytucji oraz osób których zadania wymagają kreatywności i myślenia „out of the box”, a także do osób poszukujących inspiracji, do nieszablonowych rozwiązań przy zarządzaniu projektami. Oferta kierowana będzie w szczególności do liderów / liderek, którzy chcą poszerzyć swoja wiedzę w zakresie współczesnej formy leadershipu m.in. w oparciu o kulturę i sztukę. Adresatami są również osoby związane zawodowo z przemysłem kreatywnym oraz przemysłem czasu wolnego.

Partner kierunku

Fundacja Zona Art

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

+48 503 442 487
pok. 1211, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).