Cyberbezpieczeństwo

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:

  stacjonarne

  (zobacz także: niestacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe

 

Chcesz dowiedzieć się, jaki wpływ mają media społecznościowe na bezpieczeństwo, jak zwalczać i tropić przestępczość komputerową i jakie regulacje prawne w aspekcie cyberbezpieczeństwa są do tego niezbędne? Od praktyków będziesz uczyć się o tym, jak zarządzać ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa informacyjnego, jak dbać o bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, jak wykonać audyt systemów teleinformatycznych?
 
Chcesz poznać zagadnienia związane z walką informacyjną, przestępczością komputerową, etycznym hackingiem, czyli testami penetracyjnymi, czy wreszcie bezpieczeństwem danych w chmurze? Wybierz specjalność Cyberbezpieczeństwo w Collegium Civitas. To intensywnie rozwijająca się dziedzina, dająca szerokie perspektywy rozwoju.

 

Twoje 5 kroków do kariery
1
Poznaj trendy
Poznasz najważniejsze kwestie związane z cyberbezpieczeństwem: walka informacyjna, social media, konflikty hybrydowe, zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa i czy bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz niezbędne metody i narzędzia do tego, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie firmie w cyfrowym otoczeniu. Dowiesz się, jak zarządzać bezpieczeństwem organizacji w środowisku cyfrowym oraz jak analizować ryzyka i prognozować zagrożenia.
3
Ucz się od praktyków
Uczysz się od ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, pracujących na co dzień zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Oni wprowadzą Cię w praktyczne zagadnienia tej dziedziny i wskażą perspektywy rozwoju.
4
Ucz się w praktyce
Zdobędziesz praktyczną wiedzę podczas licznych zajęć warsztatowych i ćwiczeń. Pod opieką prowadzących zastosujesz poznane techniki, w tym także – np. prowadzenia audytu teleinformatycznego.
5
Buduj swoje CV
Podczas zajęć zrealizujesz liczne projekty i nauczysz się stosowania konkretnych narzędzi i technik. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobędziesz w ramach praktyk w firmie. Pozwoli ci to przekonać się, jak wygląda praca specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa. Dostaniesz też swoje pierwsze zadania do wykonania.

 

Atuty

 • Studia łączą wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych oraz cyberbezpieczeństwa – znajomość globalnych procesów i zależności pomoże Ci skuteczniej przeciwdziałać zagrożeniom w cyberprzestrzeni;
 • Program specjalności powstał w ścisłej współpracy z praktykami – dlatego uczysz się tego, co ważne, potrzebne i co wykorzystasz w swojej pracy;
 • Uczysz się od najlepszych ekspertów – oni będą twoimi mentorami i wprowadzą cię w wyzwania praktyczne i zagadnienia teoretyczne związane z bezpieczeństwem cyfrowym firm i instytucji;
 • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Akademickiego Biura Karier CC przez cały czas trwania studiów;
 • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
 • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
 • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

 

Jesteśmy także online:

 • sposób realizacji zajęć dopasowany do sytuacji epidemicznej w kraju – planowo zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni, możliwy jest system mieszany lub całkowicie online;
 • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno online, jak i w salach wykładowych;
 • większość zajęć online realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
 • dostępne trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość.

 


 

Gdzie możesz pracować po studiach:

 • administracja publiczna;
 • administracja samorządowa;
 • międzynarodowe agencje ds. bezpieczeństwa;
 • firmy i korporacje;
 • firmy konsultingowe.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa