- Rodzaj studiów:II stopnia (magisterskie uzupełniające)
- Tryb studiów:
stacjonarne
(zobacz także: niestacjonarne)
- Język wykładowy:polski
- Czas trwania studiów:2 lata (4 semestry)
- Kierunek:Socjologia
Odkryj przyszłość zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności z naszą nową ścieżką edukacyjną skupiającą się na socjologii środowiska, zrównoważonym rozwoju oraz kwestiach ESG (Environmental, Social, Governance — Środowiskowych, Społecznych, Ładu Korporacyjnego/Zarządczych). Ta innowacyjna i interdyscyplinarna oferta edukacyjna została zaprojektowana, aby wyposażyć Cię w kluczową wiedzę i umiejętności potrzebne do stawienia czoła współczesnym wyzwaniom ekologicznym i społecznym.
Jest to pierwsza specjalność w Polsce łącząca program socjologii środowiska i edukacji dla zrównoważonego rozwoju, który realizowany jest nowoczesnymi metodami dydaktycznymi w formule dualnego i partnerskiego uczenia.
W czasach, gdy zagrożenia ekologiczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzebujemy liderek/liderów, którzy z pasją i wiedzą podejmą wyzwania związane z ochroną środowiska i promowaniem zrównoważonego rozwoju.
Dzięki studiom w Collegium Civitas zrozumiesz procesy społeczne (lokalne, globalne), polityczne i ekonomiczne oraz znaczenie zrównoważonego rozwoju dla przyszłości naszej planety. Przez analizę przypadków (case studies), prace projektowe i współpracę z organizacjami działającymi na rzecz zrównoważonego rozwoju, zdobędziesz praktyczne doświadczenie, które pozwoli Ci wdrażać strategie ESG w różnych sektorach gospodarki.
Twoje korzyści finansowe
- Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
- W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
- Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
- Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
Ta specjalność jest dla Ciebie, jeśli jesteś osobą, która:
- chce mieć realny wpływ na otaczający świat poprzez działania na rzecz zrównoważonego rozwoju;
- jest ciekawa, jak decyzje biznesowe i polityczne wpływają na środowisko naturalne i społeczeństwo;
- pragnie kariery, która łączy pasję do ochrony środowiska z praktycznym zastosowaniem wiedzy w biznesie, administracji lub organizacjach pozarządowych.
Co po studiach?
Możesz znaleźć zatrudnienie w sektorach i organizacjach które cenią interdyscyplinarne podejście do kwestii środowiskowych i społecznych, m. in. w:
- organizacjach pozarządowych i organizacjach międzynarodowych — np. WWF, Greenpeace, Oxfam i Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP);
- sektorze publicznym i rządowym — w ministerstwach środowiska, agencjach ochrony środowiska, urzędach miast i gmin;
- biznesie i przemyśle — w działach zrównoważonego rozwoju, CSR (Corporate Social Responsibility) lub ESG (Environmental, Social, and Governance) dużych korporacji;
- doradztwie i audycie — w firmach konsultingowych specjalizujących się w zrównoważonym rozwoju, środowisku i zarządzaniu ryzykiem społecznym;
- edukacji i badaniach naukowych — w instytutach badawczych i think tankach;
- mediach i komunikacji — pracując jako ekspert ds. kampanii społecznych;
- start-up’ach – inicjując lub dołączając do start-upów skoncentrowanych na rozwiązaniach technologicznych lub społecznych dla problemów zrównoważonego rozwoju, takich jak energia odnawialna, gospodarka obiegu zamkniętego czy rolnictwo ekologiczne.
Kontakt
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa