Podcasty Collegium Civitas na platformie TOK FM

Udostępnij strone

06.05.2024

Miło nam poinformować, że podcast „Społeczeństwo łatwopalne” teraz dostępny jest także gościnnie na platformie internetowej TOK FM.pl.

Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zespół socjologów i socjolożek z Instytutu Socjologii im. E. Wnuk-Lipińskiego rozpoczął badanie nowej rzeczywistości społecznej oraz podjął próbę opisania i zrozumienia przemian polskiego świata społecznego i politycznego, które ujawniły się i będą się ujawniać pod wpływem kryzysu spowodowanego wojną. Szczegóły badania.

O wynikach przeprowadzonych badań nasi eksperci opowiadają w podcaście „Społeczeństwo łatwopalne”, prowadzonym przez red. Agnieszkę Lichnerowicz. Dotychczas ukazały się trzy odcinki:

  1. Dlaczego Polacy pomagali? Powody zaangażowania w pomoc Ukrainie z udziałem dr Katarzyny Kalinowskiej i Katarzyny Krakowskiej [LINK];
  2. Społeczeństwo łatwopalne. Zryw pomocowy jako ruch społeczny z udziałem dr Katarzyny Kalinowskiej i dr. Pawła Kuczyńskiego [LINK];
  3. Wojna w Ukrainie a polskie imaginarium historyczne z udziałem dr Barbary Markowskiej-Marczak [LINK].

Zapraszamy do wysłuchania! Wkrótce ukaże się odcinek czwarty, poświęcony pomocy uchodźcom ze szczególnymi potrzebami, którego gościnią będzie dr Monika Nowicka.

Podcast „Społeczeństwo łatwopalne” dostępny jest także na kanale Civitas on Air na YouTubie.
—————————————
Projekt „Podcasty i filmy popularyzujące nauki socjologiczne – rozwój kanału Civitas on Air” został dofinansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II – Popularyzacja nauki”.