Psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka (PL-EN)

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    stacjonarne
  3. Język wykładowy:
    polski i angielski
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

Studia z psychologii społecznej otwierają przed Tobą drzwi do głębokiego zrozumienia dynamiki ludzkich zachowań, wpływu, jaki ludzie wywierają na siebie nawzajem, oraz procesów zachodzących w grupach. Odkrywanie tych aspektów jest kluczowe, aby móc skutecznie reagować na wyzwania społeczne, jakie niesie przyszłość.

Niektórzy widzą tylko problemy, Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, znajdziesz ich rozwiązania!

Zapewniamy Ci kompleksowe przygotowanie nie tylko do analizy zachowań ludzkich w obliczu ryzyka i kryzysu, ale również do wdrażania strategii zarządzania tymi sytuacjami. Opanujesz nowoczesne metody identyfikacji problemów społecznych, opracowywania interwencji i wprowadzania pozytywnych zmian, wpływających na poprawę bezpieczeństwa i dobrostanu wspólnot.

Jak to osiągniesz?
1
Zanurzysz się w tematykę psychologii społecznej, koncentrując się na kryzysach, konfliktach i psychologii traumy. Opanujesz zarządzanie ryzykiem na każdym jego etapie: od identyfikacji po minimalizację wpływu.

2
Zdobędziesz wiedzę o metodach badawczych pozwalających na głębokie zrozumienie motywacji i zachowań ludzkich. Nauczysz się efektywnie rozwiązywać konflikty i zarządzać zespołami w warunkach zmiany. Program przygotuje Cię również do roli mediatorki/mediatora i negocjatorki/negocjatora.

3
Program został opracowany przez doświadczone/doświadczonych specjalistki/specjalistów, którzy dzielą się z Tobą aktualną i interdyscyplinarną wiedzą oraz swoim praktycznym doświadczeniem. Wspólnie z nimi będziesz analizować i projektować strategie zmian w obszarach związanych z ryzykiem, kryzysem i konfliktem.

4
Edukacja ma charakter praktyczny i obejmuje różnorodne formy zajęć, od wykładów po warsztaty i laboratoria. Program jest elastyczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań studentek/studentów, co umożliwia wybór zajęć, które będą rozwijać wybrane przez Ciebie kompetencje.

5
Realizacja projektów i współpraca z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi CC pozwoli Ci zdobyć doświadczenie i umiejętności, które staną się cennym atutem w Twoim CV. To pierwszy krok do budowania Twojej kariery w dziedzinie psychologii społecznej.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu, suplementu, doradztwo zawodowe i porady psychologiczne
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

Co po studiach?

• Instytucje publiczne, państwowe i samorządowe
  • Instytucje specjalizujące się w rozwiązywaniu konfliktów i sytuacji kryzysowych
  • Ośrodki badawcze, analityczne i eksperckie
  • Jednostki zarządzania kryzysowego
  • Ośrodki zajmujące się pomocą rodzinie, opieką społeczną, imigrantami
  • Służby (Policja, ABW i inne)
  • Zakłady karne i poprawcze
  • Fundacje i stowarzyszenia
  • Organizacje pozarządowe
  • Korporacje i organizacje międzynarodowe

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).