Teoria i praktyka sommelierska

Kierownikiem studiów jest

dr Michał Bardel, doktor nauk humanistycznych, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, juror Mundus Vini i innych międzynarodowych konkursów winiarskich, dyrektor wykonawczy International Rosé Championship, autor kilkudziesięciu artykułów i publikacji specjalistycznych o winie, wykładowca Collegium Civitas, autor książki Zbrodnia i wina oraz współautor dwóch tomów Wiedza o winie. Ambasador organizacji VDP.Prädikatsweinguter w Polsce.

Zajęcia prowadzą:

Zajęcia prowadzą pracownicy naukowi Collegium Civitas, Collegium Medicum UJ, Polskiej Akademii Nauk, The Court of Master Sommeliers oraz specjaliści w zakresie enologii, członkowie Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, zawodowi sommelierzy, instruktorzy Wine & Spirits Education Trust, sędziowie międzynarodowych konkursów winiarskich oraz redaktorzy magazynu „Czas Wina”.

Adam Pawłowski MS – pierwszy w Polsce posiadacz tytułu Master Sommelier, członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Academy of Food and Wine Service, Coteaux de Champenoise i Chaine de Rotisiers, sędzia w prestiżowym konkursie Decanter Wine Awards, a także wykładowca The Court of Master Sommeliers, uznanej za najbardziej prestiżową organizacją szkolącą adeptów sztuki sommelierskiej.

prof. Marek Bieńczyk – pisarz, historyk literatury, tłumacz, eseista, laureat nagrody Nike 2013 roku, członek Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, wybitny znawca wina i kultury francuskiej, członek International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers, stały winiarski felietonista magazynu „Forbes”, współautor przewodnika Wina Europy oraz Kronik wina.

prof. Grzegorz Gajos WSET Dipl., kardiolog, adiunkt Kliniki Choroby Wieńcowej CM UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II,  autor wielu publikacji dot. wpływu wina na ludzkie zdrowie, stały współpracownik magazynu „Czas Wina”. Z-ca Redaktora Naczelnego Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej.

red. Wojciech Bosak – jeden z założycieli Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, autor wielu publikacji o uprawie winorośli i produkcji wina. Członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także założycielem portalu Winologia.pl. Sędzia w wielu międzynarodowych konkursach winiarskich.

red. Wojciech Giebuta – dyrektor wykonawczy w firmie Wine Service, redaktor działu Kulinaria w magazynie „Czas Wina”, autor kilkudziesięciu artykułów o winie, od kilkunastu lat prowadzi szkolenia z wiedzy o winie i sztuki sommelierskiej w Grupie Dom Wina w Krakowie, sędzia w międzynarodowych konkursach winiarskich.

Artur Boruta – dyrektor zarządzający Domu Wina – jednego z największych polskich importerów win, dziennikarz działu Wino w magazynie „Czas Wina”, pilot wycieczek enoturystycznych.

Łukasz Wojnarowicz WSET Dipl. – historyk, archeolog, pracownik naukowy UW, współpracownik magazynu „Czas Wina” i autor kilkunastu artykułów o historii wina i winiarstwa. Uczestnik studiów w The Institut of Masters of Wine.

Marcin Piwecki – prezes firmy Wine Advisors specjalizującej się w inwestycjach w wino.

REKRUTACJA ONLINE

e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl