Wielkie wina Niemiec

Udostępnij strone

  1. Rodzaj oferty edukacyjnej:
    Kurs
  2. Tryb zajęć:
    stacjonarny z elementami zajęć on-line (wykładowcy zagraniczni)
  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania kursu:
    16 h dydaktycznych
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    maj 2024 r.

 

Kurs stanowić będzie wprowadzenie w świat win i regionów winiarskich Niemiec poszerzone o warsztat degustacji porównawczej wybitnych win produkowanych przez winiarzy zrzeszonych w niemieckim stowarzyszeniu VDP.Prädikatsweinguter (oraz kilku z tych samych odmian ale odmiennych części świata). Celem będzie pokazanie różnorodności niemieckich win, ze szczególnym naciskiem na odmiany takie jak riesling i pinot noir. Słuchacze skosztują 25 wysokiej klasy win i będą mieli okazję zaobserwować różnicę np. między rieslingami/pinotami od tego samego producenta, ale z różnych roczników, o różnych predykatach jakościowych lub z odmiennej apelacji VDP.

Zajęcia prowadzić będzie dr Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, kierownik studiów podyplomowych Wiedza o winie w Collegium Civitas oraz certyfikowany Ambasador VDP.Prädikatsweinguter.
W trakcie kursu:
• dowiesz się, czym różnią się wina z najważniejszych regionów winiarskich Niemiec oraz w jakim stopniu smak wina zależy od konkretnego siedliska;
• nauczysz się degustować i opisywać próbowane wina, a także odróżniać rieslingi i pinot noir stworzone z owoców zbieranych w różnych warunkach geograficznych;
• spróbujesz 25 win produkowanych przez najlepszych niemieckich winiarzy.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:
• technik degustacyjnych,
• zasad sztuki sommelierskiej.
Perspektywy zawodowe:

Kurs może być znakomitym dopełnieniem wiedzy dla osób pracujących w zawodach jak sommelier, menadżer restauracji, kelner, barman, dziennikarz winiarski, juror w konkursach winiarskich, kupiec winny, dyplomata, polityk, przedstawiciel handlowy etc.
Kurs jest skierowany do:

Do wszystkich zainteresowanym winem, także wtedy, gdy wiedza o winie i umiejętność jego „obsługi” nie wiąże się bezpośrednio z wykonywanym przez nich zawodem, a jedynie powiększa ich obycie i savoir faire.
 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

503 442 487
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).