Zajęcia prowadzi kierownik studiów wraz z zespołem certyfikowanych przez The Center For Nonviolent Communication trenerek Porozumienia bez Przemocy (www.cnvc.org). Są to praktycy, którzy od wielu lat stosują komunikację opartą na empatii współpracując z biznesem, organizacjami pozarządowymi oraz pracując z osobami indywidualnymi. Aktywnie działają na rzecz promowania Porozumienia bez Przemocy w szkołach, w międzynarodowych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach i relacjach rodzinnych. Rozpoczynały swoją naukę u Marshalla Rosenberga i Nady Ignatovic i stale rozwijają swoje kompetencje z zakresu PbP ucząc się od cenionych trenerów, m.in. Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Kaya Runga, Evy Rambala, Liv Larsson, Ian Patey i wielu innych.
KIEROWNIK STUDIÓW:
Kaja Kozłowska, sympatyczka i praktyczka Porozumienia bez Przemocy, akredytowana coach MCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partnerka Zarządzająca w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych. Jako life coach prowadzi sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako wykładowczyni studiów podyplomowych. Prowadzi Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”. Współtworzy portal „Kobiety i moc”.
Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt – od 2014 roku certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC, mediatorka NVC, coachka ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing.
Porozumieniem zajmuje się od 2009 roku. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek.
Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak również z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy szeroko rozumianym liderom (biznesu i edukacji) w budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje.
Posiada ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zdobywała doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami.
Jest współtwórczynią autorskiej szkoły: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii, gdzie od 2017 z sukcesem szkoli przyszłych coachów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy.
Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której współtworzy m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”.
Interesuje się również neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z klientami. Jest coachką i trenerką Process Communication model – metody opracowanej przez Taibi Kahlera, twórcy pojęć driver i miniskrypt w Analizie Transakcyjnej.
Prowadzi superwizje dla coachów pracujących w oparciu o NVC oraz mentoringi dla osób podążających ścieżką certyfikacji NVC. Jest współautorką wielu publikacji z zakresu NVC, na przykład: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”,„Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej”, „Alfabet empatii”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” i inne.
Więcej na: www.nvccoaching.pl, www.widzeczlowieka.pl
Anna Mills, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy. Od 2001 roku wykorzystuje Porozumienie bez Przemocy w życiu osobistym i zawodowym. Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych na SWPS. Od 2003 roku prowadzi warsztaty, skupiając się na metodzie Porozumienia bez Przemocy jako świadomości codziennego życia. Prowadzi zarówno warsztaty otwarte jak i szkolenia dla organizacji (Nokia Simens, ING Bank Śląski, Citibank, PARP). Ma doświadczenie w pracy w wielokulturowym kontekście (prowadziła szkolenia we Francji, Niemczech, Grecji, ale też Korei, Australii, USA). Pracuje też jako mediator, a jej zainteresowania zawodowe obejmują wspieranie rozwiązywania konfliktów.
Aleksandra Gołaszewska, psycholog i certyfikowana trenerka NVC. Porozumienie bez przemocy poznała w 2001 roku. Tworzy i prowadzi szkolenia otwarte dla instytucji. Wspiera wdrażanie Porozumienia bez przemocy w miejscach, które cenią sobie współpracę opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Zajmuje się konfliktami oferując w tym zakresie szkolenia jak i oferując wsparcie w ich rozwiązywaniu. Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP oraz organizowaniu szkoleń.
Izabela Szczepaniak–Wiecha, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz przez Center for Nonviolent Communication na certyfikowaną trenerkę NVC. W pracy z ludźmi interesuje ją obszar rozwoju umiejętności interpersonalnych. Wspiera osoby i zespoły w kryzysie. Dba o usłyszenie się osób będących w sytuacji konfliktu i wypracowanie porozumienia korzystnego dla obydwu stron. Ważne jest dla niej promowanie komunikacji opartej na empatii i szacunku, kontakcie z własnymi potrzebami i w dialogu z potrzebami drugiej strony. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi interpersonalne oraz szkolenia dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Obszary jej specjalizacji trenerskiej to: umiejętności komunikacyjne, rozwiazywanie konfliktów, budowanie relacji i współpracy w zespole, rozwój kompetencji trenerskich i facylitacyjnych. Prowadzi superwizję trenerską. Od kilkunastu lat towarzyszy także osobom we wprowadzaniu zmian w ich życie osobiste i zawodowe poprzez spotkania indywidualne.
Agnieszka Rzewuska-Paca, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC) od 2014 r., asesorka wspierająca kandydatów w procesie międzynarodowej certyfikacji NVC – od 2022 r., psycholog i coach. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jako trenerkę pasjonuje ją wspieranie sprawczości i mocy osobistej. Zajmuje się tzw. „trudnymi emocjami” – takimi jak: złość, wstyd, poczucie winy czy lęk. Łączy pracę ze słowami oraz ciałem w ramach NVC w ruchu, co pogłębia i przyspiesza zrozumienie NVC. Szczególną uwagę zwraca na struktury, w ramach których funkcjonujemy – ich wpływ na nasze relacje ze sobą i innymi oraz to jak możemy je kształtować by lepiej nam służyły. Wnosi też NVC do edukacji. Od 2014 r. jest związana z Przedszkolem i Żłobkiem NVC „Zielona Wieża”. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz współtworzy program SchoolOfLife.pl, wspierający młodych ludzi w odkryciu swoich darów i tworzeniu drogi życiowej w zgodzie ze sobą.
Magdalena Sendor, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediatorka, coach. Od 2007 r. prowadzi działalność szkoleniową. Na początku wspierała przede wszystkim rodziców w rozwijaniu ich kompetencji rodzicielskich w zakresie komunikacji, od kilku lat współpracuje również z organizacjami. W swojej pracy bazuje na procesie Porozumienie bez Przemocy oraz coachingu opartym na potrzebach. Jest autorką artykułów i książek dla rodziców, między innymi pozycji „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo”. (CoJaNaTo, 2013). Z wykształcenia kulturoznawczyni, pracuje w trzech językach: polskim, francuskim, angielskim.
Elżbieta Więcław, certyfikowana przez CNVC trenerka Porozumienia bez Przemocy oraz mediatorka NVC i przedsiębiorca. Od 1996r. lat współprowadzi Firmę, w której obecnie zatrudnionych jest ponad 100 osób. Budowanie i zarządzanie zespołami jest jej praktyką codzienną, w której fundamentem działania jest empatyczna komunikacja. Przez 22 lata była dyrektorem niepublicznego LO, obecnie jest dyrektorem programowym trzech placówek edukacyjnych w Gliwicach. Od 2020 kieruje także Placówką Kształcenia Ustawicznego. Pracuje z zespołami zawodowymi, rodzicami, nastolatkami, grupami otwartymi, udziela także indywidualnego wsparcia. Od wielu lat prowadzi w Gliwicach grupę praktykującą NVC, która regularnie spotyka się raz w miesiącu.
Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl
pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa