Zajęcia prowadzi Kierownik studiów wraz z zespołem certyfikowanych przez The Center For Nonviolent Communication trenerek Porozumienia bez Przemocy www.cnvc.org.
Są to praktycy, którzy od wielu lat stosują komunikację opartą na empatii współpracując z biznesem, organizacjami pozarządowymi oraz pracując z osobami indywidualnymi. Aktywnie działają na rzecz promowania Porozumienia bez Przemocy w szkołach, w międzynarodowych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach i relacjach rodzinnych. Stale rozwijają swoje kompetencje z zakresu Porozumienia bez Przemocy. Uczyli się od Marshalla Rosenberga i Nady Ignatovic, a na bieżąco doskonalą swoją wiedzę, ucząc się od czołowych polskich i zagranicznych trenerów, m.in. Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Kaya Runga, Evy Rambala, Liv Larsson, Ian Patey.
KIEROWNIK STUDIÓW:
Kaja Kozłowska – sympatyczka i praktyczka Porozumienia bez Przemocy, akredytowana coach PCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partnerka Zarządzająca w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych. Jako life coach prowadzi sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako wykładowczyni studiów podyplomowych. Prowadzi Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”. Współtworzy portal „Kobiety i moc”.
Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediator NVC, akredytowany coach ICF PCC.
Porozumieniem bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek.
Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno szeroko pojętą edukacją, liderami, oraz rodzicami. Obszary jej specjalizacji to: rozwiązywanie konfliktów, mediacje, konstruktywna komunikacja, coaching. Poza coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy, interesuje się neurobiologią. Jest certyfikowaną trenerką Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona. Od 2013 jest członkiem Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante. Jest współtwórczynią autorskiej szkoły coachingu: Coaching oparty na empatii, gdzie od 2017 z sukcesem szkoli przyszłych coachów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Współautorka wielu książek z zakresu praktycznego zastosowania NVC w codziennym życiu, m.in.: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy, nie tylko dla organizacji”, „Alfabet empatii. Praktyczny przewodnik po emocjach”, „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”, „Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat”, bajek o empatii o żyrafie Bibi i szakalu Zenonie „Przyjaciele żyrafy” i inne.
Ma ponad 10 lat doświadczenia uzyskanego w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich w zarządzaniu projektami i zespołami.
ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN:.
Agnieszka Rzewuska-Paca – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, psycholog i coach. Jest ciekawa świata i ludzi, lubi się zastanawiać co sprawia, że ludzie robią to co robią. Ceni sobie wolność, radość życia i dobry kontakt z innymi. Jest przekonana, że w każdym człowieku jest mędrzec, który wie, co dla niego najlepsze. Jej pasją jest wspieranie ludzi w docieraniu do ich wewnętrznych mędrców i mądrości. W pracy wykorzystuje podejście zen-coachingowe, praktykę uważności, focusing, a przede wszystkim – Porozumienie bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga, podejście, które stało się jej sposobem na życie, i które od 2008r. zgłębia i zgłębiała pod okiem czołowych światowych trenerów – m.in. Marshalla Rosenberga, Miki Kashtan, Marianne Gothlin, Kaya Runga, Nady Ignatovic. Aktywnie wspiera Fundację Świadomego Rozwoju, która propaguje w Polsce pokojowe metody porozumiewania się, w tym PBP. Jako mama dwójki dzieci – jej największych nauczycieli empatii i szczerości, jest fanką świadomego rodzicielstwa. Dlatego szczególnie dużo radości sprawia jej prowadzenie zajęć dla rodziców i osób pracujących z dziećmi. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach związanych z marketingiem, zarządzaniem projektami oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi.
Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediatorka, coach. Od 2007 r. prowadzi własną działalność szkoleniową. Na początku wspierała przede wszystkim rodziców w rozwijaniu ich kompetencji rodzicielskich w zakresie komunikacji, od kilku lat współpracuje również z organizacjami. W swojej pracy bazuje na procesie Porozumienie bez Przemocy oraz coachingu opartym na potrzebach. Jest autorką artykułów i książek dla rodziców, między innymi pozycji „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo.” (CoJaNaTo, 2013). Z wykształcenia kulturoznawczyni, pracuje w trzech językach: polskim, francuskim, angielskim.
Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl
pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa