Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga

Udostępnij strone

Zajęcia prowadzi Kierownik studiów wraz z zespołem certyfikowanych przez The Center For Nonviolent Communication trenerek Porozumienia bez Przemocy www.cnvc.org.

Są to praktycy, którzy od  wielu lat stosują komunikację opartą na empatii współpracując z biznesem, organizacjami pozarządowymi oraz pracując z osobami indywidualnymi. Aktywnie działają na rzecz promowania Porozumienia bez Przemocy w szkołach, w międzynarodowych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach i relacjach rodzinnych. Stale rozwijają swoje kompetencje z zakresu Porozumienia bez Przemocy. Uczyli się od Marshalla Rosenberga i Nady Ignatovic, a na bieżąco doskonalą swoją wiedzę, ucząc się od czołowych polskich i zagranicznych trenerów, m.in. Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Kaya Runga, Evy Rambala, Liv Larsson, Ian Patey.

KIEROWNIK STUDIÓW:

Kaja Kozłowska – integruje w swojej pracy podejścia komunikacyjne wspierające rozwój postaw i umiejętności. Sympatyczka i praktyczka komunikacji empatycznej, akredytowana coach MCC, certyfikowana w podejściu Zen Coachingu, licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partnerka Zarządzająca w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako trenerka, wykładowczyni oraz mentorka umiejętności trenerskich i coachingowych. Jako coach prowadzi sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych, wspierając rozwój postawy lidera. Z Collegium Civitas związana jest od 2010 jako twórczyni programów i wykładowczyni studiów podyplomowych. Prowadzi Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej Collegium Civitas. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Współautorka książki „Life coaching w nurcie serca”.

 

Opiekunem merytorycznym PbP programu jest Joanna Berendt – certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC (2014 r.), mediatorka NVC, coachka ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing, certyfikowana trenerka Process Communication Model®.
NVC zajmuje się od 2009 roku. Specjalizuje się we wdrażaniu jakościowej komunikacji w zespołach, kultury informacji zwrotnej oraz rozwiązywaniu konfliktów z uważnością na potrzeby wszystkich stron.
Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje. Posiada ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak i z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy liderom w tworzeniu zaangażowanych i współpracujących zespołów, rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie oraz dialog.
Jest współtwórczynią autorskiej szkoły: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii. Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której współtworzy m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”.
Jest współautorką wielu publikacji z zakresu NVC, na przykład: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”, „Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej”, „Alfabet empatii”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” i inne.

 

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN:. 

Agnieszka Rzewuska-Paca – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC) od 2014 r., asesorka wspierająca kandydatów w procesie międzynarodowej certyfikacji NVC – od 2022 r., psycholog i coach. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jako trenerkę pasjonuje ją wspieranie sprawczości i mocy osobistej. Zajmuje się tzw. „trudnymi emocjami” – takimi jak: złość, wstyd, poczucie winy czy lęk. Łączy pracę ze słowami oraz ciałem w ramach NVC w ruchu, co pogłębia i przyspiesza zrozumienie NVC. Szczególną uwagę zwraca na struktury, w ramach których funkcjonujemy – ich wpływ na nasze relacje ze sobą i innymi oraz to jak możemy je kształtować by lepiej nam służyły. Wnosi też NVC do edukacji. Od 2014 r. jest związana z Przedszkolem i Żłobkiem NVC „Zielona Wieża”. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz współtworzy program SchoolOfLife.pl, wspierający młodych ludzi w odkryciu swoich darów i tworzeniu drogi życiowej w zgodzie ze sobą.

Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, facylitatorka, coach.
Porozumieniem Bez Przemocy (PBP)/Nonviolent Communication (NVC) dzieli się od 2009 r. W 2014 r. otrzymała międzynarodową ceryfikację trenerską od CNVC.
Współpracuje z różnymi środowiskami: firmy, edukacja, rodzina, stowarszyszenia, osoby indywidualne.
Prowadząc warsztaty, mediacje oraz coachingi szuka wraz z Klientkami i Klientami unikalnego poczucia bycia w harmonii z sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych.
Pracując z osobami indywidualnymi, korzysta z podejścia coachingowego, PbP jak i Systemu Wewnętrznej Rodziny/Internal Family System. Współpracując z grupami, sięga dodatkowo po podejścia takie jak: socjokracja i Uzgodnienia Systemowe/Systemic Consensing.
Rozwija wiedzę i doświadczenie z zakresu pracy z ciałem. Obecnie szkoli się w zakresie Movement Medicine.
Pracuje w trzech językach: polski, francuski i angielski.
Z wykształcenia jest dziennikarką i kulturoznawczynią. Na studia te zaprowadziła ją ciekawość innych ludzi i upodobania do zadawania pytań, dociekań, szukania szerokich odpowiedzi.

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Uniwersytetu Civitas

22 656 71 89
pok. 1251, Pałac Kultury i Nauki, 12 p. pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa