Stosunki międzynarodowe

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:

  stacjonarne

  (zobacz także: niestacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe

 

W erze globalizacji, gdzie konflikty, sojusze i procesy integracyjne wpływają na każdy aspekt życia społecznego i gospodarczego, specjalność ta wyposaża w umiejętności niezbędne do zrozumienia i aktywnego uczestnictwa w międzynarodowym środowisku.

Niektórzy postrzegają stosunki międzynarodowe jako teorię, Ty dzięki studiom w Collegium Civitas odkryjesz, jak te wiedza wpływa na rozwiązywanie realnych problemów.

Nauczysz się nie tylko, jak analizować międzynarodowe kryzysy, negocjować w imieniu państw lub organizacji. Dowiesz się także, jak strategie polityczne wpływają na globalną ekonomię i społeczeństwo. Zdobędziesz kompleksową wiedzę o kluczowych zagadnieniach współczesnych stosunków międzynarodowych, w tym o globalnym bezpieczeństwie, ekonomii międzynarodowej, prawie międzynarodowym oraz o wpływie globalizacji na kultury i społeczeństwa.

Jak to osiągniesz?
1
Zrozumiesz, jakie siły kształtują współczesny świat, od geopolityki po globalne kwestie środowiskowe, co pozwoli Ci na głębokie zrozumienie stosunków międzynarodowych. Poznasz najważniejsze zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem projektami w dyplomacji czy promocją marki narodowej.

2
Nauczysz się stosowania zaawansowanych metod analizy politycznej, ekonomicznej i kulturowej, co jest niezbędne w planowaniu strategii międzynarodowych. Poznasz techniki negocjacji i dyplomacji, zagadnienia prawa międzynarodowego i gospodarki światowej, międzynarodowego bezpieczeństwa, protokołu dyplomatycznego czy budowania relacji międzykulturowych.

3
Będziesz uczyć się od praktyczek/praktyków dyplomacji i stosunków międzynarodowych – byłych i obecnych ambasadorek/ambasadorów RP oraz posłanek/posłów do Sejmu i Parlamentu Europejskiego, doradczyń/doradców wielu instytucji międzynarodowych, badaczek/badaczy i ekspertek/ekspertów w różnych dziedzinach stosunków międzynarodowych.

4
Dzięki warsztatom, symulacjom i ćwiczeniom, będziesz mieć okazję do praktycznego zastosowania teorii, rozwijając umiejętności niezbędne w pracy w dyplomacji, analityce czy organizacjach międzynarodowych.

5
Przygotowanie projektów, uczestnictwo w praktykach w instytucjach międzynarodowych i organizacjach oraz udział w konkursach i symulacjach dyplomatycznych, pozwolą Ci na zdobycie cennego doświadczenia, które wyróżni Cię na rynku pracy.

 

Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

 

Co po studiach?

 • Sektor publiczny, samorząd i administracja państwowa
 • Organizacje pozarządowe
 • Instytucje Unii Europejskiej, ONZ, NATO
 • Działy współpracy międzynarodowej w przedsiębiorstwach
 • Media (prasa, radio, Internet)

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa