Zarządzanie, ekonomia i prawo

Udostępnij strone

Eksperci Collegium Civitas z zakresu zarządzania, ekonomii i mediów to przede wszystkim praktycy – szefowie firm, pracownicy liczących się na rynku korporacji i instytucji.

Osoby zainteresowane uzyskaniem komentarza eksperckiego proszone są o kontakt z Biurem Prasowym uczelni:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

 

Liliana ANAM

Doradca i założycielka firmy edukacyjno-doradczej CSRinfo.

Specjalizacja: CSR, ESG, Sustainability, raportowanie niefinansowe i zintegrowane, standardy w tych obszarach.

Od 2005 roku związana z obszarem odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Zajmuje się doradztwem i edukacją w tym zakresie.

Ekspert w Międzynarodowej Grupie Roboczej ds. standardu społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Od 2010 r. Registered Presenter for ISO 26000, a od 2011 ekspert w Komitecie Technicznym Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w zakresie norm związanych z CSR.
Członek powołanych przez Prezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Ministra Rozwoju, Ministra Funduszy i Rozwoju ciała doradczego – Zespołu do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw (nieprzerwanie od 2009 r.).

Realizuje projekty doradcze z zakresu CSR prowadzone przez CSRinfo, w tym procesy analiz i ekspertyz, budowy strategii, polityk, działań zaangażowania społecznego, audytów CSR, raportowania, dialogu z interesariuszami. Wspólnie z partnerami społecznymi, biznesowymi i instytucjami publicznymi prowadzi projekty promujące społeczną odpowiedzialność biznesu, wykłada na studiach podyplomowych CSR i jest autorką artykułów i publikacji z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju.

Zajmuje się popularyzacją międzynarodowych norm na polskim rynku (norm ISO, wytycznych raportowania jak GRI, ). Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami jak IIRC, GRI, AccountAbility. W 2009 roku wprowadziła CSRinfo, jako pierwszą polską organizację, do sieci partnerów Global Reporting Initiative – międzynarodowej organizacji, właściciela standardu raportowania CSR. W 2013 roku CSRinfo zostało również GRI Data Partnerem, dostarczając dane o Polsce do międzynarodowego rejestru danych.

Pomysłodawczyni, kierownik podyplomowych studiów Manager CSR w Collegium Civitas w Warszawie. Członek jury konkursów, autorka licznych publikacji, artykułów dotyczących CSR w publikacjach polskich i zagranicznych. Wyróżniona przez Think Tank Magazine jako jeden z liderów rozwoju CSR w Polsce.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/liliana-anam/

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

dr hab. Małgorzata BARAN, prof. CC

Ekonomistka, ekspert zarządzania strategicznego oraz zarządzania projektami, prorektor ds. rozwoju strategicznego Collegium Civitas.

Specjalność: zarządzanie przedsiębiorstwem, mentoring i intermentoring, projekty unijne, współpraca międzypokoleniowa.

Kierowniczka Centrum Analiz Strategicznych w Collegium Civitas, Przewodnicząca Rady Biznesu w CC. Kierowała pracami Agencji Rozwoju Regionalnego oraz oceniała projekty unijne składane przez wnioskodawców z całego kraju. Ekspert ds. projektów w takich instytucjach jak PARP, MNiSW, NCBR, NAWA. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentoringu.

Autorka ponad 60 publikacji naukowych oraz raportów takich jak np. „Design Mentoring Approach in Companies in Poland” (Contemporary Economics, 2018), „Skuteczność mentoringu w polskich przedsiębiorstwach” (PWN, 2017), “The Importance of Mentoring In Employee Work Engagement” (International Journal of Contemporary Management, 2017), “Project Orientation of Polish Universities” (China-USA Business Review, 2015), „Zarządzanie różnorodnością w przedsiębiorstwach” (2015), „Competency models and the generational diversity of a company workforce” (2014), „Pokolenie Y – prawdy i mity w kontekście zarządzania pokoleniami” (2014), „Managing Employees of Different Generations in the Enterprise” (2014), „Kompleksowe podejście do zarządzania kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwach” (2014), „Intermentoring w małej firmie – zarządzanie kompetencjami” (2012).

Laureatka nagrody Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN w konkursie na najlepsze publikacje z zakresu pracy, polityki społecznej i zarządzania zasobami ludzkimi wydane w 2018 r. za monografię pt. „Uwarunkowania skuteczności mentoringu w organizacji”.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

dr Aleksander GUBRYNOWICZ

Prawnik.

Specjalność: międzynarodowe prawo ochrony środowiska, problematyka krajów bałtyckich.

Autor szeregu artykułów opublikowanych w prasie specjalistycznej – prawniczej i politologicznej. Współautor wydanego przez ISP PAN Słownika biograficznego Europy Środkowo-Wschodniej XX w. (hasła dotyczące krajów bałtyckich) oraz redaktor książek: „Europejskie prawo gospodarcze: nowe tendencje” (Warszawa 2008), „Wspólnoty Europejskie w orzecznictwie sądowym państw członkowskich” (Warszawa 2008) oraz „1989 – Jesień narodów” (współredaktor, Warszawa 2009).

Wiceprezes Fundacji im. Nowickiego, w której koordynuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

dr David E. KALISZ

Ekonomista.

Specjalność: zarządzanie strategiczne.

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Stopień naukowy uzyskał w Katedrze Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również dwa tytuły magistra ekonomii (oba summa cum laude), a także ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Lotnictwem w Instytucie Lotnictwa i Obrony Powietrznej, Akademii Obrony Narodowej.

Autor licznych artykułów naukowych w zakresie strategii, dysertacja w dziedzinie mediów elektronicznych.

Wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia z ekonomii, strategii i zarządzania projektami, także na studiach MBA we współpracy z uczelniami zagranicznymi, m.in. Institute of Management Technology (Indie) i Tiffin University (USA). Naukowo, sprawuje opiekę merytoryczną nad specjalnością International Business w Collegium Civitas. Od 2011 do 2016 związany z TVP SA.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

Paulina PERKA

Specjalista w zakresie marketingu i reklamy.

Doktorantka w Instytucie Studiów Politycznych PAN, były pracownik agencji reklamowych, zainteresowania: socjologia i antropologia kultury, semiotyka, komunikacja społeczna, marketingowa oraz wpływ przekazów medialnych na kształtowanie postaw i opinii.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

Grażyna SKARŻYŃSKA

Specjalista w zakresie marketingu i reklamy.

Doświadczenia zawodowe zdobywała w PepsiCo Poland /Tricon: w dziale operacyjnym i dziale marketingu – odpowiedzialna za marketing restauracji Pizza Hut/KFC Delivery a następnie jako Brand Manager KFC i Pizza Hut, PR Manager PepsiCo Restaurants. Kama Foods: marka Znakomita. W agencji reklamowej w dziale strategii BBDO Warszawa na stanowisku Strategic Manager a następnie Strategic Director odpowiedzialna za strategię dla marek różnych segmentów rynku, w tym: mBank, Multibank, GE Money Bank, Telekomunikacji Polskiej, Bayer, P&G, Mars Polska, PepsiCo, Wrigley.

Jest członkiem zarządu Rady Reklamy, wykładowcą i przewodniczącą Rady Programowej Szkoły Strategii Marki SKM SAR, wykładowca School of Form / SWPS, juror w konkursie EFFIE i członek Komitetu EFFIE.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

dr Sergiusz TRZECIAK

Konsultant polityczny, prawnik.

Specjalność: marketing polityczny, personal branding i public relations.

Komentator polityczny w mediach krajowych i zagranicznych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM i Wydziału Prawa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. W 2006 roku obronił doktorat na Wydziale Stosunków Międzynarodowych London School of Economics, gdzie prowadził również seminaria ze studentami z przedmiotu analiza polityki zagranicznej. Wykładowca marketingu politycznego oraz marki osobistej lidera w Collegium Civitas oraz personal branding w ramach programu Executive MBA i DBA PAN. W latach 2006-2008 Prezes Instytutu Sobieskiego w Warszawie. Współpracuje z partiami politycznymi, sztabami wyborczymi oraz indywidualnymi kandydatami startującymi w wyborach. Doradza także firmom, partiom politycznym i osobom publicznym w zakresie budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku publicznego, public relations i public affairs. Konsultant i trener OBWE, z ramienia której prowadzi szkolenia w Europie, Azji i Afryce Północnej. Autor dziewięciu książek, które ukazały się w Polsce i Wielkiej Brytanii, m.in. Gra o Europę. Negocjacje akcesyjne polski z Unią Europejską (PISM 2010), Poland’s EU Accession (Routledge 2011), Drzewo kampanii wyborczej czyli jak wygrać wybory (GWP 2015), Coaching marki osobistej czyli kariera lidera (GWP 2015) oraz Wizerunek Publiczny w internecie. Kim jesteś w sieci? (Helion 2015). W wolnym czasie czyta książki z zakresu psychologii, zarządzania i marketingu oraz trenuje fitness.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

Teresa WIERZBOWSKA

Ekspert w zakresie komunikacji korporacyjnej.

Specjalność: zagadnienia biznesowe i społeczne związane z nowymi mediami, w tym komunikacja korporacyjna, marketingowa oraz regulacje prawne dotyczące nowego porządku mediów.

Doradca Zarządu ds. Public Affairs w spółce Cyfrowy Polsat, Prezes Stowarzyszenia SYGNAŁ integrującego branżę telewizyjną w działaniach na rzecz ochrony własności intelektualnej, Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, arbiter Komisji Etyki Reklamy. W Collegium Civitas pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Kształcenia Ustawicznego. Od 2006 roku wykłada na wyższych uczelniach (m.in. w Collegium Civitas, na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Uczelni Łazarskiego).

Absolwentka m.in. Zarządzania (POU) oraz Podyplomowego Studium Public Relations Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowania kulturowe pogłębiała m.in. na studiach muzykologicznych i Stosunkach Międzykulturowych na UW.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

Adam Wudarczyk

Ekonomista. Kierownik specjalizacji Biznes i Marketing Międzynarodowy oraz Biznes Międzynarodowy na kierunku Zarządzanie.

Specjalizacja: przeciwdziałanie szarej strefie, Przestępstwa gospodarcze, ekonomiczna analiza prawa, korporacje na rynku międzynarodowym.

Absolwent Collegium Civitas oraz Szkoły Głównej Handlowej. Konsultant PwC Polska (2013-2018), ekspert Santander Bank Polska (od 2018), leading expert zespołu ds. przeciwdziałania szarej strefie w United Nations Global Compact – Network Poland (od 2018).

Zrealizował liczne projekty doradcze dla sektora publicznego oraz prywatnego z zakresu: doradztwa strategicznego, polityk sektorowych, doradztwa regulacyjnego, badań rynkowych oraz analiz społeczno-ekonomicznych. Naukowo zajmuje się metodami ograniczania szarej strefy w Polsce.

Ostatnie raporty:
Przeciwdziałanie szarej strefie 2018/2019
Walka z szarą strefą w branży paliw płynnych
Przeciwdziałanie szarej strefie 2017
Food sector in Poland – opportunities for India
Technologie mobilne w nowoczesnej Polsce
Raporty o Polskich Metropoliach 2015
 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl

dr Kamil ZUBELEWICZ

Ekonomista, prawnik.

Specjalizacja: finanse publiczne, polityka pieniężna, studia strategiczne.

20 lutego 2016 r. powołany przez Prezydenta Andrzeja Dudę w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Prorektor ds. dydaktycznych naszej uczelni (2015/2016), współpracownik Centrum im. Adama Smitha (2003-2016) oraz Astroniki sp. z o.o. (2014-2016). Adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN (2008-2014), ekspert Instytutu Jagiellońskiego (2005-2009). Laureat Stypendium McKinsey & Company oraz Stypendium im. Lesława A. Pagi. Autor ponad 30 artykułów naukowych oraz publicystycznych, m.in. w „Najwyższym Czasie!” i „Rzeczpospolitej”. Interesuje się studiami strategicznymi, prozopografią i genealogią.

 

Kontakt w sprawie wypowiedzi eksperckich:

PR Collegium Civitas
kom. 501 541 798, e-mail: promocja@civitas.edu.pl